Q serisi akıllı telefon modeli olan LG Q7+ için yeni bir yazılım güncellemesi dağıtımı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen bu yazılım paketi dağıtımı, LG Q7+ Türkiye modellerine dağıtıldı. Dağıtılan güncellemenin detaylarına bakıldığında güvenlik güncellemesinin olduğu görülüyor.

LG Q7+ Türkiye Yazılım Güncellemesi

Yeni yayımlanan güncellemeyle birlikte LG Q7+ Türkiye modelleri, güvenlik güncellemesiyle yenilenmiş oldu. Bu güvenlik güncellemesiyle birlikte Android Güvenlik Yaması detayının yanında performans ve iyileştirmelerde optimize yapılırken Google yamaları da ele alınıyor. Güncelleme, belirtilen akıllı telefon modeline V10e versiyonu güncellemesiyle sunuluyor.

 • Android sürümü: 8.1 Oreo
 • Yazılım Sürümü: LMQ610ZM10e
 • Android Güvenlik Yaması:1 Ocak 2019
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapım NumarasıOPR1.170623.032
 • Dosya Boyutu: ***MB (OTA)
 • KDZ İndirme Linki:

LG Q7+ Türkiye Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yeni yazılım güncellemesine kavuşan kullanıcılar, akıllı telefonları üzerinde Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip ederek OTA yoluyla yeni yazılımı indirip yükleyebilir.

OTA yöntemiyle güvenlik yazılımına ulaşamayanlar, LG’nin bilgisayar üzerinden sağlamış olduğu hem güncelleme hem de yedekleme programı olan LG Bridge ile kolayca güncellemeyi yapabilir. Bu programla ilgili tüm detaylar için buraya tıklayın.

  LG Q6 Oreo Güncellemesi Güney Kore'de Başladı

İki yöntemle de güncellemeyi yapamayan akıllı telefon kullanıcıları, son olarak manuel yükleme programı olan LG UP ile güncellemenin KDZ dosyasını indirip kurulumu gerçekleştirebilir. Bu programla bilgisayar üzerinden bağladığınız akıllı telefonunuza güncellemeyi siz atabilirsiniz. LG UP programıyla ilgili tüm detayları ve dosyaları görmek için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Akıllı telefonunuz üzerinden yapacağınız güncellemelerde internet moduna dikkat edin. Bu tür güncellemelerde Wi-Fi ağını kullanmaya özen gösterin. Telefonda Mobil Veri ile yapılabilecek güncellemelerde internet paketi aşımı olup faturaya ek ücretlendirmeyansıyabilir.
 2. Telefonunuzu güncellemeden önce mutlaka şarjınızı kontrol edin. Telefonun şarj seviyesinin en az %50 olmasına özen gösterin.
 3. Güncellemeyi gerçekleştirdikten sonra akıllı telefonunuzun daha stabil ve performanslı çalışması için hard reset atmanızı öneririz. Bu işlemi gerçekleştirmeden önce yedek almayı unutmayın. Önerdiğimiz işlem ile ilgili bilgiler için buraya tıklayın.

 

6 YORUMLAR

 1. Lg g2 5.0.2 versiyon.telefon internette bazen uygulamalarda gezerken kapanip açılıyor.bazen acildiginda ayarlar degisiyor bazen g3 temasiyla aciliyor ama telefonda öyle bi tema yok sorun nedir acaba

  • LG G2 modelinize için uyumlu olan LG G2 stock ROM dosyalarını ve custom ROM dosyalarını yükleyebilirsiniz. LG Q7 stock ROM dosyası yükleyemezsiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here