LG Q6 modeliyle Q serisine başlangıç yapan Güney Koreli firma, daha sonra LG Q8 modeliyle yoluna devam etti. 2018 yılındaki Q serisine yeni modellerini ekleyen firmanın bu modelleri LG Q7, LG Q7+ ve LG Q7α oldu. Teknik özellikler bakımından orta segmente hitap eden akıllı telefonların sadece fiyatları bilinmiyordu. Yeni sızdırılan bilgiyle birlikte yeni akıllı telefonlardan LG Q7 ve LG Q7+ modellerinin satış fiyatı belli oldu.

LG Q7 ve LG Q7+ Satış Fiyatları

Yeni akılı telefon modellerinin tanıtımı daha önce yapıldı. Resmi olarak satışları başlayan akıllı telefonların ilk durakları kendi toprakları olan Güney Kore oldu. Resmi satışı başlayan akıllı telefonların satış fiyatı bilinmiyordu. Güney Kore’de başlayan resmi satışlarla birlikte LG Q7 ve LG Q7+ akıllı telefonların satış fiyatı belli oldu.

Teknik özellik tarafında 6.2 inç büyüklüğünde ve 2160 x 1080p (FHD+) çözünürlüklü IPS LCD ekran ile gelen modeller 18:9 Full Vision ekran formatını destekliyor. Yonga seti tarafında ilginç bir adım atan Güney Koreli firma, akıllı telefonlarında MediaTek MT6750S çipsetine yer veriyor. Batarya kapasiteleri 3000 mAh olan modellerde işletim sistemi olarak Android 8.1 Oreo yer alıyor. Bu özellikleri ortak olan modellerin ayırt edici özellikleri kamera, depolama ve RAM tarafında belli oluyor.

  LG InstaView Teknolojisiyle Buzdolabınızın İçini Artık Görebileceksiniz

Q7 modeli piyasaya 3 GB RAM ve 32 GB depolama ikilisi ile çıkış yaparken büyük model LG Q7+ ise 4 GB RAM ve 64 GB depolama birimi ile geliyor. En küçük model olan  Q7α ise tıpkı Q7 modeli gibi 3 GB RAM ve 32 GB depolama ile karşımıza çıkıyor.

Kamera tarafında da ayrılan modellerden LG Q7+, arka tarafta 16 MP çözünürlüğünde kameraya yer verirken selfie tarafında 8 MP çözünürlüklü kamera kullanıyor. Ortanca model Q7 ise 13 MP çözünürlüklü arka kamera kullanırken selfie kamerasında 8 MP çözünürlük sağlıyor. En küçük model olan Q7α da tıpkı Q7 gibi 13 MP arka kamera kullanıyor fakat ön kamerada 5 MP çözünürlük sağlıyor.

Akıllı telefonların resmi satış fiyatlarına gelindiğinde LG Q7+ modeli 526$ fiyat etiketine sahip iken Q7 modeli ise 456$ fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. Serinin en küçüğü Q7α modelinin ise satış fiyatı henüz bilinmiyor lakin kaynaklar tarafından belirtilenlere göre akıllı telefonun satış fiyatının 450$ altında olması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here