2017 yılında piyasaya çıkan ve LG V20 modelinin mini versiyonu olarak geçen LG Q8 için yeni güncelleme dağıtıldı. Dağıtılan yeni güncellemeyle birlikte LG Q8 Oreo güncelleme dağıtımı Güney Kore’de başlatıldı. Yaklaşık 1 yıldır Android 7.0 Nougat sistemiyle geçinen LG Q8 modelinin yeni güncellemeye kavuşması uzun sürdü.

LG Q8 Oreo Güncellemesi Güney Kore Modellerine Verildi

Yapılan güncelleme dağıtımına bakıldığında LG Q8 Android 8.1 Oreo güncellemesinin Güney Kore modellerine dağıtıldığı görülüyor. Bu modeller LG MX800L, LG MX800K ve LG U+ modelleri oluyor. Güncellemenin detaylarına bakıldığında telefon için yenilikler sunuluyor. Bu yeniliklerden biri de Android 8.1 Oreo işletim sistemi oluyor. Bu işletim sistemi beraberinde 1 Eylül 2018 tarihli Android Güvenlik Yaması da getiriyor.

  • Android sürümü: 8.1.0 Oreo
  • Yazılım Sürümü: XM800L20a
  • Android Güvenlik Yaması: 1 Eylül 2018
  • Kernel Sürüm: 3.18.71
  • Yapın Numarası: OPR1.170623.032
  • Dosya Boyutu:
  • KDZ İndirme Linki: X800L20a_00_0828.kdz

LG Q8 Android Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Bu güncellemeyi yapmak isteyen kullanıcılar, telefon üzerinden  Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip ederek OTA yöntemiyle güncellemeyi yapabilir.

  LG G2'ye Cheloz Team ROM V5 Kurulum Rehberi (UX4/5)

Bu yöntem ile güncellemeye kavuşamayanlar için bilgisayar üzerinden güncelleme desteği sunan firma, bunu LG Bridge programı ile yapıyor. Bu programla hem güncelleme hem de yedekleme yapabiliyorsunuz. Programın bilgisayarda nasıl kullanıldığını öğrenmek için ve dosyalarını indirmek için buraya tıklayın.

İki yöntemle de güncelleme yapamayan kullanıcılar için son yöntem manuel yükleme oluyor. Manuel yüklemede programı siz kullanıyorsunuz ve gerekli adımları uyguladıktan sonra KDZ dosyasını kullanarak akıllı telefonunuza Oreo yüklemiş oluyorsunuz. Bu manuel yükleme için gerekli program ise LG UP oluyor. Bu programla ilgili tüm bilgilere ulaşmak için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

  1. Güncellemenin Mobil Veri ya da Wi-Fi ağı ile yapılıp yapılmadığını kontrol edin. Mobil Veri ile yapılan güncellemelerde paket aşımı olup ek ücretlendirme yansıyabilir.
  2. Güncellemeyi yapmadan önce akıllı telefonunuzun şarj seviyesinin en az %50 olmasına özen gösterin.
  3. Güncelleme sonrası oluşabilecek stabilizasyon ve performans hatalarına karşı hard resetatmanızı öneririz. Bu hard reset yönteminin nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here