LG Q9 Çentikli Ekran Görseli Ortaya Çıktı!

0
636
LG Q6 modeline ait olan ve alt ekran tasarımını gösteren görsel. Kaynak: AWOK

Q serisinin yeni akıllı telefonuyla ilgili bilgiler tazelenmeye devam ediyor. Yeni sızdırılan haberlerde ortaya çıkan görsel, LG Q9 modelinin ekranının bizlere nasıl olacağını gösteriyor. Bu bilgide yer alan görsele göre LG Q9 çentikli ekran yapısıyla birlikte geliyor.

Sızdırılan görsele bakıldığında LG Q9 çentikli ekran ile geliyor. Bu çentikli ekran furyasını LG G7 ThinQ ile başlatan Güney Koreli firma, trendi Q serisine de yansıtmaya çalışacak. Daha önce teknik bilgileri hakkında çok fazla bilgi sızmayan yeni akıllı telefon için sızdırılan haberin paragraflarında detaylardan da konuşuluyor.

LG Q9 modelinin çentikli ekran ile gelmesi, diğer Q serisi modellerden kendisini ayırt etmeye yarayacak. Özellikle LG Q6 ve LG Q7 modellerinin birbirine benzemesi fakat teknik özellik detayında farklı olmaları, yeni Q serisi amiral gemisinde iki tarafta da farklılık oluşturacak.

LEAKS şirketi tarafından sızdırılan LG Q9 çentikli ekran görselinin örneği yukarıda yer alıyor.
Kaynak: PhoneArena

Akıllı telefonun teknik özelliklerine değinilecek olursa ekran tarafında çentikli bir yapı bizi karşılayacak. Bu yapı bizlere tahminlere göre 6.0 inç büyüklüğünde 2160 x 1080p (FHD+) çözünürlük ile gelecek. Ekran formatı 18:9 olmasıyla farklı bir çözünürlüğe sahip olacak modelin işlemcisi Qualcomm Snapdragon 660 olacak. İlk kez Snapdragon 4xx serisinden kurtulacak olan firmanın bu yeni akıllı telefonu orta segmente büyük ses getirecek gibi görünüyor.

  LG Q8+ Modeli Sertifikaları Ortaya Çıktı!

Diğer özelliklerine bakıldığında 4 GB RAM ile gelecek modelde 32 GB veya 64 GB depolama seçeneği olacak. Depolamayı micro SD kart ile genişletebilir kılacak olan modelin bataryası, diğer Q serisi modellere oranla biraz büyük olacak. İlk kez 3300 mAh barajını geçecek olan firmanın Q9 modelinde 3550 mAh batarya kapasitesi olacak. İşletim sistemi Android 8.1 Oreo olarak kutudan çıkacak yeni Q serisi amiral modelin ne zaman tanıtılacağı hakkında bir bilgi bulunmuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here