LG Q9 modelinin ekranı hakkında sızdırılan görsel örneği. Kaynak: GSMArena

Q serisinin yeni amiral gemisi modeli olacak LG Q9 akıllı telefonu ile ilgili işlemler sürüyor. Yeni akıllı telefon için yapılan yeni işlemde LG Q9 sertifika bilgilerinin onaylandığı ortaya çıktı. Ortaya çıkan belgelerde LG Q9 model numarası dikkat çekiyor.

LG Q9 Model Numarası Sertifika Bilgileriyle Paylaşıldı

Paylaşılan LG Q9 sertifika bilgilerine bakıldığında Güney Kore’de yapılan araştırma sonucu işlemlerin belgeleri sunuldu. Kendi topraklarında aldığı sertifika bilgisinde LG Q9 modelinin Radio Research Agency tarafından sertifika bilgileri resmi olarak basına sunuldu. Bu sertifika bilgisinde LG Q9 model numarası yer alan en önemli başlık oluyor.

Akıllı telefonun bu paylaşılan sertifikasında yer alan model numarasına bakıldığında Güney Kore’de LMQ925L ve LMQ925S model numaralarına sahip olacağı gözüküyor. 

LG Q9 akıllı telefonun LMQ925L ve LMQ925S model numaralarının belgelendiği sertifika örneği yer alıyor.
Kaynak: My LG Cell Phones

LG Q9 amiralinin teknik özelliklerine bakıldığında telefon, 6.1 inç büyüklüğünde ve 2340 x 1080p (FHD+) çözünürlük ile gelecek. Bu ekranın farklı çözünürlüğe sahip olmasındaki etkenler ise çentikli ekran ve 19,5:9 ekran formatı oluyor. İşlemci tarafında orta segment akıllı telefonlar için kullanılan Qualcomm Snapdragon 660 çipsetine sahip olacak Q9, kutu içinden Android 8.1 Oreo işletim sistemiyle çıkış yapacak.

  LG Q6 Yarışması Başladı!

Kamera tarafında hem arkada hem de önde tek kamera ile gelecek olan amiral gemisinin 4 GB RAM kapasitesi olacak. Depolama tarafında iki varyantı bulunacak modelin 32 GB ve 64 GB depolama seçenekleri olacak. İlk defa 3300 mAh batarya kapasitesi barajını geçecek firmanın yeni akıllı telefonunda tam 3550 mAh batarya kapasitesi bulunacak.

Akıllı telefon modelinin ne zaman tanıtılacağı hakkında bir bilgi olmasa da akla gelen ilk yerin CES 2019 etkinliği olduğu ve tahminlerin bu etkinlik üzerine kurulduğu görülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here