Bu TV, üzerinde bulunduğu Nano Cell teknolojisiyle en küçük ölçekte bile işlem yaparak tam renk deneyimi sağlıyor.

Ekran konusunda şüphesiz en iyi panelleri üreten firmaların başında gelen LG firmasının yeni UHD TV’si farklı bir özellikle ön plana çıkıyor. Farklı farklı özelliklerle karşımıza çıkan televizyonlarda yeni bir sayfa açan firmanın bu televizyonu farklılığını ortaya koymayı başarıyor. LG SUPER UHD TV ile en iyisini sunmaya çalışan firmada başarı yakalanmaya başlandı.

LG SUPER UHD TV ile Nano Cell Özelliği Kusursuz Renk Sunuyor

Yeni televizyon LG SUPER UHD TV, içinde bulundurduğu Nano Cell teknolojisi ile kullanıcılara en iyi renk deneyimini sunuyor. Yeni televizyon, saf ve canlı renkler sunarak görüntü kalitesini artırıyor. İçinde bulunan özellikle birlikte nano ölçekli parçacıklar, istenmeyen ışığı absorbe edip ekrandaki RGB renklerin saflığını yükseltiyor.

Televizyonun evdeki konumu ve kullanıcıların bulunacağı konum gereği bunu düşünen firma, yeni TV üzerinde açı üzerine geliştirmeler de yaptı. Renkleri en iyi şekilde aldığımız ön cephe haricinde diğer alanlara da çalışma yapan firmanın bu televizyonunda 60 derece açı ile bile inanılmaz televizyon keyfi yaşanabiliyor. Birçok kişi, evde televizyon izlerken karşıya oturmak yerine farklı açılarda oturup seyretmeyi tercih ediyor. Bunu farkeden LG, açı konusuyla bu işi kolaya dönüştürüyor.

  LG Cloud Kapanıyor!
İnsanların %50’ye yakını sağ tarafta seyretmeyi tercih ederken %46’lık kısım sol taraftan seyretmeyi tercih ediyor.

Bunun yanı sıra dizi  veya film üzerinde gece ışığına karşı çalışan Güney Koreli firmanın Tam Karanlık Modu özelliği çok yardımcı oluyor. Bu özellik, televizyon üzerinde hareket eden bir dizi veya filmin gece anında tam dizi LED yerleştirmeleriyle birlikte ışık saçan nesnenin sadece kendi boyutu kadar ışık saçabilmesini sağlıyor. Bununla yetinmeyen firma, geri kalan bölgelerde hangi nesne varsa o nesnenin etki etmesini sağlmasını da geliştiriyor.

Bu özellik, firmanın sağlamış olduğu belirli serilerinde yer alıyor.

Yüksek kontrast üzerinde keskin renk sonucu veren televizyonun bu özelliği, izleyenlerin zevkini kırmadan tam detaylı görüntüleri aktararak keyifli bir dizi veya film keyfi sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here