LG G7 ThinQ akıllı telefon modeline ait bir görsel. Kaynak: Milliyet

Akıllı telefon devrinde ileri teknolojiyi sunmaya çalışan LG firmasının yeni bir patenti daha ortaya çıktı. Ekim 2018’de sızdırılan katlanabilir akıllı telefon patentiyle gündem olan firmanın tam ekran akıllı telefon patenti sızdırıldı. Bu patent ile birlikte LG, akıllı telefonlardaki çentikli ekran devrini yıkmaya geliyor.

iPhone X modeli ile birlikte çentikli ekran furyasına katılan birçok model için alternatif bir tasarım sunacak olan firmanın tam ekran akıllı telefon patenti, iki farklı model olarak paylaşıldı. Sızdırılan görsellere bakıldığında firmanın aklında iki tür akıllı telefon yer alıyor.

İlk görselde tam ekran akıllı telefon, bizleri normal ve curved ekran ile karşılıyor. Tamamen ekrandan oluşan bu akıllı telefon modelinin ön kamerası ise Xiaomi Mi Mix 3, Vivo Nex S veya Oppo Find X modelleri gibi olmayacak. Ekranın üst tarafında ortada konumlandırılacak ön kamera, benzetme yapıldığında ekranın tek gözü olacak. Aşağıda görüldüğü gibi bu tasarım patentini alan firmanın buna benzer bir patent tasarımı daha bulunuyor.

  LG G6 ve LG PowerBank Yarışması Başladı
LG tam ekran akıllı telefon patenti 1.görselinde yer alan normal ekranlı ve curved ekranlı modeli
Kaynak: GSMArena

Diğer tasarımda çok farklı bir iş yapmayan LG, diğer patent tasarımına göre kamera konumunu değiştiriyor. Bu değişimle birlikte sağ üst köşeye selfie kamerasını taşıyor. Bunun haricinde farklılığı bulunmayan bu patent tasarımında da düz ve curved ekran modelleri görülüyor.

LG tam ekran akıllı telefon patentinde yer alan ve kamerası sağ üst köşeye konumlandırılan normal ekranlı ve curved ekranlı modelin görseli.
Kaynak: GSMArena

Firmanın CES 2019 etkinliğinde katlanabilir akıllı telefon modelini tanıtacak olması ve ardından Nisan-Mayıs 2019 gibi LG G8 ile Ekim-Kasım 2019 tarihinde ise LG V50 modelinin tanıtma ihtimaline karşı bu tam ekran patentinin ancak 2020 yılında görülebileceği öne sürülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here