LG Teknik Servis Cihaz Sorgulama

LG Türkiye teknik servis telefon, cihaz sorgulama nasıl yapılır? Servis'deki telefon nasıl takip edilir? LG cihaz takibi nasıl yapılır?

0
6630

LG Teknik servislerin cihaz takip sayfası ile telefon sorgulaması yapabilirsiniz. Telefonunuzun durumunu Servis cihaz sorgulama ile öğrenebilirsiniz.

Telefonlarımızı bir arızadan veya bir sorundan dolayı garanti kapsamında LG yetkili servislerine gönderiyoruz. Daha önce servis ile haşır neşir olan arkadaşlar servisteki telefonun durumunu hızlı bir şekilde takip edebiliyor. İlk kez servis ile tanışanlar için iletişim oldukça zor hale geliyor. Servise gönderdiğiniz telefonu teknik servis cihaz takibi ile takip edeceğinizi unutmayın.

  Telefonumu Hangi Servise Göndermeliyim, Garantisi Hangi Servise Ait?

İlk olarak kendimize sorduğumuz soru ‘‘Telefonumun Garantisi Hangi Firmaya Ait” oluyor. Bunu öğrenmenin en kısa yolu, telefonun kutusunun içinden çıkan garanti belgesine bakmak oluyor. Genel olarak LG telefonlar LG Türkiye garantili oluyor. Ama bir ithal telefon aldıysanız garantisi ithalatçı firmanın anlaştığı bir teknik servis tarafından yapılıyor. Yine bunu öğrenmenin en kısa yolu kutu içerisinden çıkan garanti belgesine bakmak oluyor. Kutu içeriğini veya garanti belgesini kaybettiyseniz ikinci olarak bakacağınız yer, Telefona ait olan faturaya bakmak olarak. Fatura üzerinde bulunan, telefon bilgilerinden firma ile iletişime geçerek telefonunuzun servis bilgilerini alabilirsiniz. Telefonunuzun garanti kapsamında tamir edileceği servisi öğrenip iletişime geçtiğinizde, servise telefonu hangi kargo şirketi ile göndereceğinizi öğrene bilirsiniz.

  Telefonun Servis Durumunu Nasıl Öğrenebilirim?

Garantiye gönderdiğimiz telefonu servis durumunu takip etmek, işlemlerin ne durumda olduğunu öğrenmek isteyebilirsiniz. LG Türkiye garantisi altındaki ürünleri aşağıdaki listeden servisinizi seçerek takip edebilirsiniz. Listede yazmayan servislerin telefon ve iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

  Programsız Facebook Video indir!

  LG Teknik Servis Cihaz Sorgulama Sitesi

  Paralel İthal Telefonların Servis Takip Siteleri

  Telefonu Garantiye Göndermeden Önce Ne Yapmam Lazım?

Telefonumuzu servise göndermeden önce mutlaka verilerimiz, rehberimizi ve galerideki fotoğraflarımızı yedekleyip telefonu sıfırlamamız gerekmektedir. Bize özel olan verilerimizin başkaların eline geçmesini önlemiş oluruz. Aynı zamanda serviste telefonun sıfırlama işlemi yapılabileceğinden verilerimizi kaybetme riski’de doğmuş oluyor.

Verilerimizi yedekledik’den sonra telefonumuzu servise hazırlama işleminin ilk etabını tamamlamış oluyoruz. Telefonun faturasının fotokopisini çekerek telefon ile birlikte kutu kargo paketimizin içeriğine koymamız gerekiyor. İsterseniz  telefonun kutusunu kullanabilirsiniz. Telefonun aksesuarlarında herhangi bir sorun bulunmuyorsa, servise göndermenize gerek yok. Faturamızın kaybolma ihtimaline karşı fotokopisini göndermenizi öneriyoruz. Çünkü faturanızın kaybolması durumunda telefonunuz garanti kapsamı dışında işlem görecektir.

LG Destek Android Uygulaması

Serviste’deki telefonunuzun durumunu öğrenmek için LG Destek Android uygulamasını indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here