LG TONE Studio Kablosuz Bluetooth Kulaklık İncelemesi

0
760

Akıllı telefonların yanında verilen kulakiçi kulaklıklar yerini ilginç tasarıma sahip kulaklıklara bırakmaya yakın gibi görünüyor. Bluetooth bağlantısı hayatımıza girdiğinden itibaren gelişen kablosuz kulaklıklardan birini yapan firma LG oldu. Kulaklık girişi olmayan telefonlar üretildikçe gelişen bluetooth kulaklıklar hayatımıza hızlıca girdi. LG, HBS serisinde başlattığı bluetooth kulaklıklarından LG TONE Studio ile ilgili detaylı bilgileri sizler için paylaştık.

LG TONE Studio Nedir?

LG, yapmış olduğu ilginç tasarıma sahip LG TONE Studio ile büyülüyor. Kablosuz kulaklıklardan farkı boyun kısmına takılan yeni kulaklığın bluetooth bağlantısıyla çalışması telefonla arasındaki bağlantının ne tür olduğunu gösteriyor. Tasarım olarak akıllıca bir davranışa sahip olan HBSW120 kulaklık, iki koldan uzanan kulakiçi ile müzik dinleme olanağı sağlıyor. Rahat kullanımı ile dikkat çeken kulaklık birkaç tuş ile oldukça kolay kullanılabiliyor.

Kulaklıktan hoparlöre geçiş için sağlanan butonu çevirerek geçiş oldukça kolay sağlanıyor. Bu geçişe ek olarak kaydırma tekerleği (üstteki fotoğraf) ile ses seviyesi de kolayca ayarlanabilir şekilde konumlandırılarak kullanıcıya hızlı bir kullanım sağlanmaktadır. Belirli kapasitede bulunan bataryanın durumunu öğrenebilmek için tekrarlama tuşuna basılı tutmak yeterli oluyor. Seviyeye göre “pil iyi“, “pil orta” ve “pil düşük” uyarıları verebilen LG TONE Studio, bulundurduğu alarm butonu ile de alarm kurmamıza olanak sağlıyor.

  LG G5 Cam Plus inceleme

22 cm kadar uzayabilen kulakiçi kulaklıklarının kullanımı da kolay olan cihazın kulakiçleri kullanımı için çekme işlemi yeter olmaktadır. İstediğiniz boyutta kullanmak için çekip bırakmanız yeterli olan cihazın yerine girmesi için de çekme işlemi yapıp hafif itmek yeterli oluyor. Ses konusunda tatmin edici tiz ve bas seviyeleri veren kulaklık, kendini batarya alanında diğer rakiplerinden oldukça üstün bir şekilde ayırıyor. LG TONE Studio, konuşma için 6 saat, müzik dinleme için 35 saat ve bekleme süresi olarak da tam 61 gün vaad ediyor. Yapılan testlerde 2 saatlik müzik dinleme sonrası 2 hafta beklemeye bırakılan cihazın aynı seviyede batarya kapasitesi kaldığı sonucu alındı. Bu sonuç, 61 günlük bekleme süresini kanıtlar nitelikte duruyor. Şarj olma süresi 2 saatin altında olan cihazın satış fiyatı resmi olarak 229$ olarak belirtilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here