LG Electronics, İzmir’de düzenlenen tanıtım toplantısında havalandırma ve iklimlendirme çözümleri alanındaki iş ortakları ve bayileriyle görüşmeler yapıldı. Yeni nesil teknolojik ürünleriyle hayatı kolaylaştıran LG Electronics doğaya karşı sorumlukluklarını da yerine getiriyor.

LG, toplantıda yeni nesil soğutucu gazlar ve R32 soğutucu gazı hakkında açıklamalarda bulundu. Yanıcı olarak bilinen R32 soğutucunun Güney Kore‘de yapılan testler sonucunda yanma seviyesinin çok düşük olduğu sonucuna varıldı. Yapılan toplantıda, R32 gazının güvenle kullanılacağından bahsedildi.

Yeni nesil ürünlerde yapılan iyileştirmelerden de bahsedildi. LG‘nin ısıtma ve soğutma sistemleri ürünlerinin eski ürünlere göre daha sessiz daha yüksek performanslı ve çevreci gaz kullanılması sebebiyle doğaya zararının azaltıldığı bilgileri iş ortaklarıyla paylaşıldı.

Wi-Fi erişimine sahip ürünlerinin Smart ThinQ uygulaması aracılığıyla kontrol edilebilmesi sayesinde kullanıcı kolaylığı sağlandığı bilgisi verildi. Ayrıca şirketin Klima İklimlendirme Çözümleri alanında 2019 yılına yönelik hedefleri ve planlarıda paylaşıldı. Müşteri memnuniyeti odaklı politikaların sürdürülmesi, satış sonrası servislerin daha güçlü hale getirilmesi, proje bazlı çalışmalarda bayilerin desteklenmesi, yeni bayi taleplerinin değerlendirilmesi konuların da görüşmeler yapıldı.

Toplantıda LG Electronics Türkiye Klima ve Enerji Çözümleri Bölüm Başkanı James Park , ”LG olarak havalandırma ve iklimlendirme ürünlerinde 50 yılı aşkın tecrübemiz ve yenilikçi ürünlerimizle kullanıcıların hayatını kolaylaştırırken, çevre dostu teknolojilerimizle de doğaya karşı sorumlukluklarımızı yerine getiriyoruz. Yeni nesil ürünlerimizde çevreye verebileceğimiz etkiyi en aza indirmek için tüm dünyada çevre dostu olarak bilinen R32 isimli soğutucu akışkanı kullanıyoruz. Çevre dostu olmasına rağmen bu kadar yüksek performans gösteren tek soğutucu akışkan olan R32, bu yönüyle yeşil soğutucu olarak da adlandırılıyor.” diyerek açıklamada bulundu.

  LG G7 ThinQ Ekran Özellikleri Belli Oldu!

LG‘nin yenilikçi ve çevre dostu R32 soğutucuya sahip ısıtma sistemi THERMA V Monoblok sıcak suyu, yerden ısıtma ve radyatöre kadar birçok ısıtma çözümlerinde kullanılabiliyor. Geleneksel bir kazan sisteminin yerini alan ve doğrudan su tesisatına bağlanan THERMA V R32 Monoblok ısı pompası, enerji verimliliği, kolay kontrol, Wi-Fi gibi ileri teknoloji özellikleriyle kullanıcıların memnuniyet seviyesini en üst seviyede tutmayı hedefliyor. Deneyim ve tasarım becerisi sayesinde pazardaki en iyi ısıtıcılar arasında yer alıyor.

10-135 Hz çalışma aralığına sahip olan kompresör, parça yükü verimliliğini artırarak istenen sıcaklığa hızla ulaşılmayı sağlıyor. THERMA V R32-25 derece gibi düşük bir ortam sıcaklığında dahi çalıştırılabiliyor. Soğuk dış ortam havasında bile 65 dereceye kadar sıcak su sağlayabiliyor.

Ayrıca LG‘nin scroll kompresörü verimlilik ve güvenilirlik konusunda oldukça iddalı. THERMA V R32 Monoblok ürünlerinde kullanılan teknoloji sayesinde kullanıcı istenen sıcaklığa hızlı bir şekilde ulaşabiliyor. Geleneksel bir kompresörde bulunan salınım hareketlerini ortadan kaldırarak, daha düşük enerji tüketimi sağlanıyor. 

Yeni hafif ticari klimaların en dikkat çekici özelliği ise güçlü dayanıklılığıdır. Ocean Black Fin teknolojisi ile yüksek oranda korozyona dayanıklı olan cihazlar, daha uzun ürün ömrü ve daha düşük maliyet bakım maliyetleri vadediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here