Dün bir web sitesinin yaptığı paravan haber ile LG‘nin Türkiye pazarından çekileceğinden bahsediliyordu. Haber kısa sürede popüler web sitelerine kadar ulaştı ve ”LG Türkiye’den çekiliyor mu” haberleri gündeme bomba gibi düştü.

LGDestek ekibi olarak bu paravan haberlerin gerçekliğini araştırdık. Haberi ilk yayımlayan kaynağı araştırdığımızda LG ile arası pek iyi olmayan web siteleri olduğunu anladık. LG Türkiye’ye karşı açılmış bu asılsız haberlere Popüler web siteleri de eklenince gündem bir anda LG Türkiye’den çekiliyor mu? oldu.

”Ocak 2017 den itibaren daha istikrarlı daha güçlü geliyoruz”

LG Türkiye ile yaptığımız görüşmeler sonucu aldığımız bilgileri sizler ile paylaşıyoruz.

”LG Electronics Türkiye; Son dönemlerde ülke koşullarındaki değişikliklere uyum sağlamak amacı ile bazı yapısal değişimler gündeme gelmiştir. Ancak bu kesinlikle, LG Türkiye’nin, Türkiye pazarından çekilmesi anlamına gelmiyor

LG, Türkiye pazarının üç kıta’nın merkezinde olması ve kaliteli iş gücüne sahip olması sebebi ile çok önemli olduğunu bilmekte; bu yönde yatırımlarını artırarak faaliyetlerini devam ettirmektedir. Bu konudaki ciddiyetimiz, 2017 Ocak ayında gerçekleştireceğimiz yatırımlar ile de anlaşılacaktır.

LG Electronics’in Türkiye operasyonlarını sona erdireceği yönünde çıkan bazı asılsız haberlerin aksine, LG olarak Türkiye’deki operasyonlarımıza hız kesmeden devam edeceğimizi kamu Oyunun bilgisine sunarız.”

PAYLAŞ
LGDestek.NET Kurucusu ve aynı zamanda LG Kullanıcıları için içerik üreten yazar.
 • Mustafa

  Bence güncellemelerini adam gibi bi an önce vermeli en kotu general mobile dual 4G nauget android sürümü kullanıpta biz hala lolipop kullanıyorsak tabikide şikayetçi olacaz bu durumdan lütfen yetkililer duysun

 • Eren Öztürk

  Servis sorununu halletmeleri lazım aksi takdirde sıkıntı .

 • Adem Bal

  Önce Türkiye de müşteri memnuniyeti ni ön planda tutması gerekir lg den mağdur olan müşteri lg ürünleri ni almaz çekilse ne olur çekilmesi ne olur

  • Davlat

   Lg Electronics türkiyeden çekilirse ilk olarak türkiyede lg lerin fıyatları uçar. Ikinci olarakta lg yok oldugunu gören samsung apple htc v.b büyük Üreticiler Rekabetin birazcık olsada azaldığını görünce onlarda fıyatlarını yükseltirler. Yani türkiye tüketicisine yazık olur … Özbekistandan selamlar (Devlet)