LG U+ Kore Elektrik Enerjisi Şirketi’nin Akıllı Şebekesine Katılacak

0
113

LG U+ akıllı şebeke teknolojisi ve nesnelerin interneti (Internet of Things (IoT)) servislerinin yaygınlığını artırmak için Kore Elektrik Enerjisi Şirketi (KEEŞ) ile çalışacak ve LG U+ Kore Elektrik Enerjisi Şirketi’nin akıllı şebekesine katılacak.

Kore’nin üçüncü büyük telekom şirketi, gelişmiş altyapıya bağlı olarak uygulanan KEEŞ‘in elektrik enerjisi servisi ailelere evlerinde IoT hizmeti sunacağını söyledi.

Ayrıca telekom şirketi, bir telekom şirketi ve bir enerji şirketi arasındaki bu ilk iş birliği modelinin nihayetinde verimliliğinin ve müşteriye uygunluğunun artırılacağını beklediğini de belirtti.

LG U+‘ın IoT servis bölümü başkanı Ahn Sung-joon;

“Eğer KEEŞ’in altyapı tabanlı servisleri ve evlerimizdeki IoT servisleri kombine edilirse, bu bir telekom şirketi ile bir enerji şirketi arasındaki emsal niteliğinde bir işbirliği olacaktır.” dedi.

Mayıs ayında iki şirket, akıllı şebeke sistemi için beraber bir iş model geliştirmek amacıyla bir anlaşma imzaladılar. Ortaklık kapsamında hükümetin akıllı şebeke projesindeki pay için altyapı sistemi ve ev IoT servisi kombinasyonu paket servis şeklinde sağlanacak, Akıllı şebekeler için ortak pazarlama ve satış programları başlatmak ve denizaşırı ülkelerdeki iş fırsatları araştırılacak.

PAYLAŞ
LGDestek.NET | Android & Teknoloji haberleri editörü.