LG UP %16’da Takılı Kalıyor Hatası Çözümü

33
7767

LG Flash Tool programından sonra alternatif KDZ yükleme programı olarak sunulan LG UP kısa zamanda kullanım oranını arttırdı ve çoğu LG modelinde KDZ yüklemelerde kullanılarak başarısını ortaya koydu. Ancak son zamanlarda ortaya çıkan “%16’da takılı kalıyor” hatası, KDZ yüklemek isteyen LG kullanıcılarının canını sıkmaya başladı.

  LG UP %16’da Takılı Kalıyor Hatası Çözüldü

KDZ yükleme aracı olan LG UP, son zamanlarda oluşan %16’da takılı kalıyor hatası boğuşuyor. LG kullanıcıları sorunun nerede olduğunu tespit edemiyor ve bu da KDZ yükleme işleminin yarıda kalmasına sebep oluyor. Verilen bir dosya ile çözülen bu sorunun ana kaynağı DLL dosyası olarak gözükmektedir. Test edilen ve başarıyla sonuçlanan bu olayı yapmanız için aşamaları sizler için sıraladık:

 1. İlk olarak LG UP DLL 8994 dosyasını Denetim Masası üzerinden kaldırın.
 2. Bilgisayarınızda bulunan LG Mobile Driverların tümünü kaldırın.
 3. Sadece LG UP dosyası ve LG UP DLL 8974 dosyasına dokunmayın
 4. Daha sonra LG UP DLL ve LG Mobile Driverları bilgisayara kurun. LG Mobile Driverları kurmak için buraya, LG UP DLL kurmak için buraya tıklayın.
 5. İki dosyayı yükledikten sonra Bilgisayar ya da Bilgisayarım programına girip sırasıyla Yerel Disk C: / Program Files veya Program Files x86/ LG Electronics/ LG UP/ Model bölümüne girip LG UP DLL 8994 adlı dosyayı silin.
  Güncelleme Nasıl Yapılır ve Fota Nedir?

6. Aşağıya linkini vereceğim dosyayı bilgisayara indirip LG UP DLL 8994 dosyasını sildiğiniz yere yapıştırın. İşlemler bu kadar.

LG UP DLL 8994 dosyası indirmek için buraya tıklayın.

Bu sorunun çözümünde katkıları olan Yusuf Adam, Yılmaz Öztopalan ve Sedat Köse‘ye teşekkür ederiz.

33 YORUMLAR

 1. %11 takılı kalan arkadaşlar için bende aynı şekilde takılı kaldım fakat iş .dll dosyasında falan değil arkadaşlar.Lg G4 cihazım vardı andorid 7 yükledim sonrasında 3 gün sonra yavaş sarj alıyor diye yeniden android 7 kurmak istedim % 11 de takılı kaldı çok araştırma yaptım ama hallettim.
  1. Bütün lg ile ilgili herşeyi silin bilgisayardan
  2. Lg sitesinden ilgili ürünün driverlerini indirin kurun benimki lg g4 dü onu indirdim.
  3. Lg Up kurulumu yapın.
  4. LG G4 H815 Android 6.0 v20o bu sürümü indirim bu siteden.
  5. Antivirüsü kapattım internet bağlantısını kestim.
  6. Telefonu ses açma tuşuna basarak usb ye bağlayın ve yükleme moduna getirin.
  7. Lgup programını açın ve indirmiş olduğunuz kdz seçin
  8. Upgrade moduna alıp start diyin.

  Ben bu şekilde çözdüm…

 2. Lütfen yardım edin. Maalesef tüm adımları uygulamama rağmen %11de takılıyor. Telefon LG G4 H815 EU versiyonu. İşin kötü tarafı download moddan da çıkaramıyorum. 1 dk boyunca power tuşuna ve farklı tuş kombinasyonlarına bastım ama download moddan çıkmıyor. Telefonda sıkıntı yok aslında download moddan çıksa açılacak çünkü Google uygulamarı çöküyordu o yüzden temiz ROM yapayım dedim upgrade seçeneğini kullanarak telefonu formatlamadan ama %11 de takılıp 0x2000 hatasını veriyor. Tüm driverları kaldırıp PC yi yeniden başlatıp yukarıdaki adımları sırasıyla yaptım ama olmuyor. Lütfen yardım edin, telefon böylece kaldı.

 3. denemediğim dll dosyası kalmadı herşeyi farklı yollar izleyerek 20 kere yaptım %11 % 24 %16 gibi yerlerde hata veriyor hep. lg bridge ile denedim ondada %24 hata veriyor. bu sorun direk dll ile mi alakalı ek program istiyormu c++ netframework v.b… olmuyorda olmuyor kafayı yedim 1 haftadır uğraşıyom

 4. ACİLL yardım edrsenizz çok sevinirim.
  elimde lg g5 se h840 var telefonum kayıtdışı olduğu için telefon güncellemeyi yapmadı .
  ben de lg up proğramı ile yaaptım fakat gece şarja taktım sabah kalktığımda telefon lg logosunda takılı bir vaziyette kendini devamlı resetleyip duruyor du download ve hard reset menüsüne giriş yapabiliyorum ama sistemi kurtarmam için “refurbish”olarak yeniden yüklemem gerekiyor fakat %4 olunca hata veriyor 3 tane kdz dosyası ile de denedim sonuç aynı.internette h840 modeline uygun dll dosyası da bulamadım. telefonum şuan hiç açılmıyor normal açarken lg logosunda kalıyor . download moduna giremiliyorum.hard reset te işime yaramadı.:(

  • Yaptığınız yükleme aracını ve driverlar dahil tüm KDZ yükleme ile ilgili olan programları kaldırıp tekrar kurulum yapın. Daha sonrasında KDZ yükleme işlemini gerçekleştirin

 5. 818p modelime uygun dosyaları indirip kurulum yapıyorken %11 de hata verdi. bu seçeneği de denedim ve yine aynı şekilde hata verdi. bu konu da yardımcı olur musunuz?

 6. LG G4 güncelleme yapmaya çalışırken Error Code: 0x2000 hatası alıyordum, download modda da denememe rağmen çözememiştim. yabancı forumlarda DLL kaynaklı olduğunu görmüştüm ama çözemedim. Buradaki açıklamayı birebir uygulayınca sorun çözüldü. Çok teşekkürler arkadaşlar. Bu arada LG G4 için resmi güncelleme ile ilgili bir gelişme yok mu ?

 7. ÇOK ÖNEMLİ BİR SORUM OLACAK. TELEFON İÇİN UYGUN OLAN .KDZ DOSYASI YÜKLENECEK DİYORSUNUZDA YALNIZCA KENDİ CİHAZ MODELİ İÇİN OLAN .KDZ’Yİ Mİ YÜKLEYECEĞİZ???BEN BİR TANE .KDZ BULDUM TELEFONUMUN BÜTÜN ÖZELLİKLERİYLE NEREDEYSE BİREBİR AYNI. FAKAT ANDROİDİ DÜŞÜRMEK İSTEDİĞİM İÇİN BUNU SEÇTİM YÜKLESEM OLUR MU???YANİ DRİVER SORUNU FALAN YAŞAYACAĞIMI HİÇ SANMIYORUM, ÇÜNKÜ ÖZELLİKLER BİREBİR AYNI..

  • Telefon modeliniz LG G4 H815 ise ülke farketmeden H815 modeline ait tüm KDZ dosyalarını yükleyebilme şansınız bulunmaktadır. En doğru ve en sorunsuz yazılım için telefonun kendi KDZ dosyasını yüklemeniz önerilir.

 8. merhaba telefonum %21 kalıyor bir türlü yüklenmiyor,dowloand moddan nasıl çıkarım ondanda çıkamıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz g4 H815tr

  • Download mode üzerinden çıkabilmek için uygulamayı sonlandırıp telefonu çıkartmanız ve daha sonra güç tuşuna yaklaşık 1 dakika basılı tutmanız gerekmektedir.

 9. Bunu yükleyince %11’de kalıyor, kendi LGUP_8994.dll dosyasında ise %25’te kalıyor.. anlamadım gitti..

  v29a’dan 10d’ye dönmek istiyordum.

 10. Ben burda tarif edildiği gibi yaptım düzeldi teşekkürler. LG G4 H815Tr için lolipop 5.1 e downgrade yaparken takılmıştı bu sayede düzeldi.

 11. sorun DLL dosyasıyla ilgili kesinlikle ben denedim başarılı teşekkür ederim şebeke sorunu yaşatan v20h den kurtardınız sağolun

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here