LG UP Stock ROM KDZ Yükleme Rehberi

316
118889

Yeni geliştirilen LG UP programı ile LG akıllı telefonlarımıza Stock Rom KDZ yükleme işlemi nasıl yapılır? Bunu bir yükleme rehber ile size anlatacağız.. LG FlashTool’dan daha sade ve daha hızlı yükleme işlemine sahip. LG UP ile telefonu kapatmadan telefon açıkken yükleme işlemi yapan bir program. Bu şu anlama geliyor; Telefonu download moda almamıza gerek kalmadan Stock Kdz yükleme işle yapabiliyoruz.

  LG UP Dosyalar:

LG UP DLL Dosyaları

  LG Stock Rom KDZ Yazılımı İndir

Telefon modelinize ait Stock kdz dosyalarını aşağıdaki bağlantılara tıklayıp telefon modelinize göre seçip indirebilirsiniz.

  LG UP Stock ROM KDZ Yükleme Rehberi

 • Telefon açık yada Download mod da bilgisayara bağlayıp, LG UP programını çalıştırın.
 • LG UP telefonunuzla bağlantı kurunca ilk resinde görülen “UPGRADE” tikini işaretleyin.
 • Yine 1. resimde görülen BIN file solundaki işareti kaldırın.
 • 3 nolu işlem BIN file karşısındaki butonuna (çarpının solundaki) tıklayın.
 • Gelen pencerede yükleyeceğiniz kdz dosyasını seçin.
 • “REFURBISH” i işaretleyin ve Start tuşuna basarak yüklemeyi başlatın.
  Kilit Ekranında ki Uygulamaları Kaldırma ve Düzenleme

NOT: Yükleme esnasında telefonun bağlantısını kesmeyin. Şarj %50 üzerinde olsun.

lg_down1

lg_down2

lg_down3

Not : Yükleme sırasında Unknow Model hatası alıyorsanız, Program Ekle/Kaldır ‘ dan kaldırın aşağıda verilen düzenlenmiş dosyaları indirip tekrar kurun.

316 YORUMLAR

 1. Merhaba;
  H815TR süper brick oldu download mode yükledim qfil ile (fire_8992.mbn .)fakat bilgisayard görüyor telefonu donwload mode çık kdz yüklerken kdz invald hatası alıyorum 815tr kdz v20d yüklemeyi denedim yardımcı olur musunuz ?

  • Merhaba, eğer download moda giriyorsa telefon bir şekilde kurtarılabilir. V20d yerine H815TR için en son olan sürümü kullanmayı deneyin. Bunun haricinde LG UP ile flashlama yapacağınız için bu program ve programa bağlı bütün her şeyi silip tekrar baştan kurulum gerçekleştirin.

  • Sürücülerin tam yüklü olduğundan emin olun. LG UP ile ilgili kurduğunuz tüm kurulumları kontrol edin. Düzelme olmazsa silip baştan temiz kurulum gerçekleştirin.

 2. Merhaba Ahmet Bey,
  LG G6 H870s V29a pie beta iken LG UP ile V30b ye yükseltirken hata verdi. Ben de önceki Oreo V20o ya düşürmek istedim. Ama sanırım USB bağlantısı koptu. PC telefonu görmedi, Firmvare Update ekranında kaldı. Telefonun usb-c soketini değiştirdim. Ama yine de görmedi. Şimdi ses kısma ve On/off a basarken açılış logosuna gelince bir defa bırak bas yapınca Factory data reset ekranı geldi, ama sonuç alamadım. yine açılış logosunda iki defa on/off a bırak bas yaptığımda bootloader unlock ekranı geliyor. burada pc cihazı algılıyor. Fastboot komutlarına yanıt veriyor, Adb komutlarına yanıt vermiyor. Ama LG up ve LG bridge algılamadığı için kdz yükleyemiyorum. Fastboot komutları ile rom atabilir miyim? çözüm öneriniz var mıdır?

 3. Ahmet bey genede herşey için teşekkür ederim gene olmadı söylediklerinizin hepsini denedim tüm zamanım bununla geçti bu eziyetten başka bir şey deyil iki kere denedim ikisindede %4’lerde kalıp DLL hatası verdi telefonu kilitledi iki seferdede saatlerce LG Bridge ile yeniden güncelledim bana göre bu LG UP insanlara başlı başına bir işkence aletidir yazık deyilmi telefonumu 3 denemedede kilitledi adeta telefona işkence yaptı ısrarla yüklemek istememin sebebi kullandıkça birşeyler fark etmeye başladım bir örnek önceki yazılıma göre biraz uğraştınmı ekranda hemen ısınma oluyor ve öncekine göre pil hiç kullanmadan %100’de iken gün sonu %91-92 lere düşüyor öncekinde gün sonu %96 civarında oluyordu eyer bu normal birşeyse söyleyecek birşeyim yok bidaha LG UP’la yüklemekmi asla burnumdan getirdi hayırlısı olsun kal sağlıcakla.

  • Telefonun IMEI numarası orijinal olduğu sürece ve doğru KDZ dosyası yüklendiği sürece sadece LG UP hata verir o kadar. Sizin telefonunuza uzaktan yardımım maalesef bu kadar olabiliyor. Geçmiş olsun.

   • Ahmet bey Yanılmıyorsam siz beni yanlış anladınız ben burda biraz atıfda bulundum kesinlikle sizle alakalı deyil sizi kast etmiyorum siz zaten canla başla yalınız ben deyil herkese yardımcı olmaya çalışıyorsunuz bu aşikardır benim yorumumu biraz dikkatli okursan kimi kast ettiğimi pekala anlarsın benim öfkem LG’ye neden LG Bridge gibi tek uygulamada KDZ dosyasını yükleme programı yapmıyorlar gerçekten bu eziyet deyilmi bir KDZ dosyası için 4-5 tane program e işin yoksa uğraş babam uğraş Bilgisayarın resetmi atıyor telefonun kilitlememi yapıyor LG’nin umrundamı tekrar söylüyorum kesinlikle size en ufak bir dargınlığım kırgınlığım yok LG sizlere neyi sunuyorsa sizde o şekilde bizlere yardımcı oluyorsunuz emeğinize sağlık birde size olumlu bir haber vereyim dün akşam malumunuz LG UP’la KDZ yüklemeye çalışırken bu üçüncü kez oluyor kilitlendi telefon tekrar LG Bridge ile biliyorsunuz güncelleme hatası kurtarma özelliği var ordan tekrar telefonu güncelledim bu sefer sorun çözüldü ekran ısınması ve pilin boşalma durumu düzeldi dün gece saat 24 sularında güncelleme yaptım şarz %100’de yüz telefon bekleme modunda şu an saat 23:30’a geliyor kısacası 24 Saat’te şu anda %99 yani demek oluyorki Telefonum üçüncü güncellemeden sonra görünen oki düzeldi henüz hard resette atmadım gerek yok sanırım istediğim konuma geldi size tekrar elinizde olan imkanlarla bizlere yardımcı olduğunuz için teşekkür ediyorum sağlıcakla.

   • Rica ederiz. Her zaman eleştirilere açığımdır. Amacım işimi doğru yapabilmek ve doğruları beni takip edenlere göstermektir

 4. Ahmet bey kardeşim senden bir ricam olacak H87030c_00_OPEN_TR_OP_1212 güncellemesini yapabilmem için Bilgisayarıma başlıca hangi uygulamaları kurmam lazım örneğin LG UP’la beraber sırasıyla hangi dosyalar ben şu iki (LGUP_Install_Ver_1_14_3.msi ve LGH872 DLL .msi uygulamalarıyla güncellemeye çalıştım %4’de durdu ve telefonuda kilitledi neyseki LG Bridge ile tekrar hayata döndürdüm ısrarcı olmamın nedeni OTA üzerinden güncelleme yapmıştım o an için herşey yolunda gözüküyordu oysa kullandıkça menülerde hard reset atmama rağmen sıkıntılar gördüm onun LG UP üzerinden güncellemek istiyorum şimdi sizden isteğim deyinki arkadaş Bilgisayarına şu şu şu uygulamaları sırasıyla yükleyeceksin şimdiden teşekkür ediyorum kardeşim.

   • Teşekkür ederim yani bu dört dosyayıda DLL ile Bilgisayarıma kuracağım doğrumu.

   • Son olarak LG G6 H870 Telefonuma Yazılımı bu üç uygulamanın hangisiyle güncelleme yapacağım
    1-LG UP Ver. 1.14: LGUP_Install_Ver_1_14_3.msi
    2-LG UP LAB Ver. 1.10: LGUP_Lab_Frame_Ver_1_10.msi
    3-LG UP Store Ver. 1.14: LGUP_Store_Frame_Ver_1_14_3.msi
    LG Mobile Driver: WHQL_Ver_4.2.0.exe
    Sevgilerimle.
    Not: daha önce 1 seçenekle yapmaya çalışmıştım hata vermişti.

   • Hepsi gerekli dosyalardır.

    Rehber olarak edindiğiniz makalede LG UP ile ilgili dosyaların hepsini indirip kurmanız gerekiyor.

    Daha sonra da sizd önceden verdiğim makale linkine girip DLL dosyasını indirip adımları uygulamanız gerekiyor.

    Son olarak KDZ dosyasını telefona yüklemek kalıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here