LG UP İle Stock ROM KDZ Yükleme Rehberi

172

Yeni geliştirilen LG UP programı ile LG akıllı telefonlarımıza Stock Rom KDZ yükleme işlemi nasıl yapılır? Bunu bir yükleme rehber ile size anlatacağız.. LG FlashTool’dan daha sade ve daha hızlı yükleme işlemine sahip. LG UP ile telefonu kapatmadan telefon açıkken yükleme işlemi yapan bir program. Bu şu anlama geliyor; Telefonu download moda almamıza gerek kalmadan Stock Kdz yükleme işle yapabiliyoruz.

  LG UP Dosyalar:

LG UP DLL Dosyaları

  LG Stock Rom KDZ Yazılımı İndir

Telefon modelinize ait Stock kdz dosyalarını aşağıdaki bağlantılara tıklayıp telefon modelinize göre seçip indirebilirsiniz.

  LG UP Stock ROM KDZ Yükleme Rehberi

 • Telefon açık yada Download mod da bilgisayara bağlayıp, LG UP programını çalıştırın.
 • LG UP telefonunuzla bağlantı kurunca ilk resinde görülen “UPGRADE” tikini işaretleyin.
 • Yine 1. resimde görülen BIN file solundaki işareti kaldırın.
 • 3 nolu işlem BIN file karşısındaki butonuna (çarpının solundaki) tıklayın.
 • Gelen pencerede yükleyeceğiniz kdz dosyasını seçin.
 • “REFURBISH” i işaretleyin ve Start tuşuna basarak yüklemeyi başlatın.

NOT: Yükleme esnasında telefonun bağlantısını kesmeyin. Şarj %50 üzerinde olsun.

lg_down1

lg_down2

lg_down3

Not : Yükleme sırasında Unknow Model hatası alıyorsanız, Program Ekle/Kaldır ‘ dan kaldırın aşağıda verilen düzenlenmiş dosyaları indirip tekrar kurun.

Paylaş
LGDestek.Net| LG G3 - G4 - V - K Serisi Kategori Editörü & Yazılım Geliştirme

172 YORUMLAR

 1. Merhaba LG G5 SE telefonum var servis verdi g3 yerine ilk aldığımda cihaz çok stabil di ama şimdi android 7,yi yükledim aşırı ısınma oluyor ve hayalet ekran beliriyor, android 6.0.1 marshmallow geri dönmek istiyorum. LG UP programını indirdim sitenizden kdz dosyasını da aldım fakat güncelleme başlayınca duruyor hemen hata veriyor ne yapmam lazım teşekürler hocam.

 2. MERHABA ADMİN SORUM ŞÖYLE OLACAK
  ŞİMDİ G4 H815TR MODELİ CİHAZIM VAR BUNA FM RADYOSU CALISMIYOR VE ROOT ATILMIYOR. BUNA h815 KDZ YUKLESEK RADYO VE ROOT CALISIR MI VEYA İKİSİNDEN BİRİ OLABİLİRMİ TESEKKURLER.

 3. lg g3 telefon 6.,0 yükledim şimdi kamerada sorun var ara ara reset atıyor kendiliğinde şimdi
  lg flash toll ile 3 gece defalarca denedim şimdide lg up ile deniyorum yo have select a known model please hatası veriyor yükleme yapamıyorum acil yardımcı olursanız çok memnun olurum

  Not : bilgisayarım windows 10 ve driver yüklenmiş tanıyor bilgisayar lgd855 model içerisinde v30b- global-com yüklü durumda . telefondan geliştirici ayarları açıldı .

 4. Merhabalar. Cihazım h815 global versiyon. Genisys 4.9 romunu kurdum. tabi bootlock kilidini kaldırdım. Şimdi cihaz açılışında üstte bootloader unlocker uyarısı geliyor. Cihazın bootloader kilidini tekrar nasıl aktif hale getirebilirim?

 5. hocam “LGUP_8974_DLL_Ver_0_5.MSI – MSM8974 800 işlemcili Telefonlar” bu dosyayı indirip kurmaya çalıştığımda tepki vermiyor (kuruyor gibi yapıp kapanıyor) sorun bende mi acaba???

   • indirdiklerimizim hepsini mi kuracağız sırayla yoksa sadece birkaç tanesini mi?teşekkürler..

   • Dosyalar başlığındakilerin hepsi indirilip kurulacak, DLL başlığı altındaki dosyalardan telefona uygun olan dosya indirilip kurulacak.

 6. Telefonumdaki işletim sistemi ile pek ilgilenen birisi değilim. Yayınlandıktan aylar sonra can sıkıntısından LG G2 telefonumu PC Suite ile Lollipop 5.0.1’e yükseltmiştim fakat hiç de beklediğim gibi çıkmadı. Biraz daha şans tanıdım, kullandım fakat Android 4.4.2’nin tadını vermedi bir türlü. Yukarıdaki yönergelerinizi izleyerek telefonumu tekrar hatasız bir şekilde Android 4.4.2’ye düşürebildim. Çok teşekkür ederim.

  NOT: Yükleme sırasında Unknown Model hatası aldığım için ekteki Fixed olan dosyaları kullandım. KDZ için “Europe OPEN D80220H_00 – 32GB” olan sürümü kullandım.

 7. Cihazda H81520g sürümü yüklü ve LG UP açmaya çalıştığımda “LGUPDlg” şeklinde bir hata veriyor ve anladığım kadarı ile dll dosyasının uyumsuz olduğunu söylüyor fakat daha önce de kullandığım yazılımları kullandım. Sıkıntı ne olabilir?

  LGMobileDriver_WHQL_Ver_4.0.4
  LGUP_Store_Frame_Ver_1_14_3
  LGUP_8994_DLL_Ver_0_0_3_23

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here