Uzun süredir beklenen işletim sistemi güncellemesi Android 9.0, nihayet firmanın söylemiş olduğu program dahilinde gerçekleşmeye başladı. Belirtilen akıllı telefon modeli LG V20 için yapılan yeni güncellemeyle Güney Kore modelleri yeni işletim sistemine kavuştu. LG V20 Android 9.0 sürümü resmi olarak dağıtılmaya başlandı.

LG V20 Android 9.0 Güncellemesi

Güncellemenin detaylarına baktığımızda birkaç yenilikle gelen yeni işletim sistemi, LG V20 akıllı telefonun Güney Kore modellerine dağıtıldı. Resmi olarak duyurulan güncelleme, firmanın Beta programlarından sonra Final sürümüyle birlikte en son halini alarak kullanıcılara sunuldu. Güncelleme, hem firmanın sağlamış olduğu hem de işletim sisteminin sağlamış olduğu yenilikleri de beraberinde getirdi.

NOT= Yeniliklerle ilgili makalemiz de yakında sitemizde yer alacak.

  LG V20 Satışa Sunulmadan Güncelleme Aldı!

LG V20 Android Pie Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Telefona gelen güncellemeyi OTA üzerinden gerçekleştirmek için telefonun Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip etmeniz gerekmetkedir.

Bu güncellemeyi yapmak için bilgisayara ihtiyacınız olacak. Bilgisayarınızda LG Bridge programı ile güncellemeyi yapabilirsiniz. Programla ilgili tüm bilgi için buraya tıklayın.

LG Bridge ile güncellemeye ulaşamayanlar, son olarak firmanın sağlamış olduğu manuel yükleme programı olan LG UP ile kurulum yapabilir. Bu manuel yükleme programla ilgili olarak tüm bilgilere ulaşmak için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

  1. Güncellemeyi yapmadan önce şarjın en az %50 seviyesinde olmasına özen gösterin.
  2. Güncelleme sonrası stabil bir kullanım için hard reset atmanızı öneririz. Bunun için buraya tıklayarak nasıl atılacağını öğrenebilirsiniz.
  3. Telefon üzerinden gerçekleştireceğiniz güncellemelerde mutlaka wi-fi ağını kullanın.

15 YORUMLAR

 1. Lg v20 ye 9 güncellemesi Türkiye’ye 2020 yılının 1.Çeyreği gibi gelecek denmişti ama yıl 2022 olmuş halen gelmedi. Gelme durumu nedir tam olarak.

 2. Lg v20 için halen bi açıklama gelmedi. Sanırım LG şirketi Türkiye pazarını çok da umursamıyor. Bunun başka bir açıklaması olamaz. Ocak ayından bu yana güncelleme bekliyoruz.

  • Maalesef TR modeli için henüz bir güncelleme haberi veya duyurusu bulunmamaktadır. Güncellemenin gelip gelmeyeceğiyle ilgili de bilgi bulunmadığı için sadece beklemekle yetinebiliyoruz.

 3. Ağustos ayı bitti halen LG V20 güncellemesi gelmedi. Ayrıca Türkiye de LG firmasının üst klas telefonlarının çoğunun satışı yok ne yazık ki. Yakın bir zamanda Güncelleme gelecek mi acaba yoksa firmanın bölgeye bakışı bu yönde mi?

  • LG V20 ile ilgili hiçbir bilgiye maalesef internet ortamında erişemiyoruz. Tek bildiğimiz güncelleme listesinde yılın son çeyreğinde LG V20 için güncellemelerin geleceğidir.

  • Avrupa modelleri için verilen güncellemelerin neredeyse hepsi TR cihazlara kurulabiliyor. Kore modeline verilen güncellemenin dosyası TR cihaz için tanımlı olmayacağından kuramazsınız.

  • Bu konu hakkında henüz net bir bilgi maalesef yok. Güncelleme dağıtımı başladığında sitemizde haberini paylaşmış oluruz. Tahminimizce 2020 yılının 1.çeyrek sonu gibi görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here