Güney Koreli firma, birçok akıllı telefon modeli için güncelleme çalışmalarını uzun süredir devam ettiriyor. İlk olarak LG V40 ThinQ ile başlayan firmanın daha sonra LG G7 ThinQ için dağıttığı görüldü. Sırasıyla devam eden firma, LG V30 ve LG G6 modellerine de güncellemeyi vererek bir sonraki rotanın LG V20 modeli olduğunun sinyallerini vermeye başladı. Bu sinyali LG V20 Android Pie Beta güncellemesiyle veren firmanın çalışmalarını güncelleme tarafında hızla devam ediyor.

LG V20 Android Pie Beta Güncellemesi

LG V20 Pie güncelleme hazırlıklarını tamamlayan firma, ilk olarak kendi toprağı olan Güney Kore’de yazılım dağıtımını gerçekleştirdi. Yapılan dağıtımla birlikte LG V20 F800S/K/L modelleri Beta güncellemesine kavuştu. Yeni güncellemeyle birlikte belirtilen akıllı telefon modelleri LGF800LAT-V28a-IOT-KR-JUL-08-2019+0 koduna sahip Android Pie Beta yazılımına sahip oldu.

 • Android sürümü: 9.0 Pie
 • Yazılım Sürümü: F800L28a
 • Kernel Sürüm: 3.18.120
 • Yapım Numarası: PQK1.190522.001
 • Güvenlik Yaması: 01.07.2019
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.TH.2.0.1.c3-00078-M8996-FAAAANAZM-1
 • Dosya Boyutu:
 • KDZ Dosyası:

LG V20 Android Pie Beta Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yapılan yeni güncelleme OTA üzerinden sunuldu. Bu yöntemle güncelleme yapmak için telefonda Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncelleştirmesi adımlarını takip edin.

  LG Android 10 Beta Arayüz Görüntüleri Ortaya Çıktı

Bu işlemle güncellemeye kavuşamayanlar, bilgisayar üzerinden LG Bridge programıyla deneyebilirsiniz. Bu program ile hem güncelleme hem de yedekleme yapabilirsiniz. Programla ilgili tüm bilgiler için buraya tıklayın.

İki aşamada da güncelleyemeyenler, son olarak manuel yükleme programı olan LG UP ile kendileri güncellemeyi yapabilir. Bu programla verilen güncellemenin KDZ dosyası kullanılarak akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz. Programa ait tüm dosyalar ve bilgiler için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Güncellemeyi Wi-Fi ağı ile yapmaya özen gösterin. Telefonda Mobil Veri ile yapılan güncellemeler, paket aşımına neden olup faturaya yansıyabilir.
 2. Telefonunuzu güncellemeden önce şarj seviyesinin en az %50 olmasına gösterin.
 3. Güncellemeyi yaptıktan sonra stabil bir kullanım için hard reset atınız. Bu yöntem ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here