LG V20 Arka Plan Bulanık Fotoğraflar Nasıl Çekilir?

4
1953

Akıllı telefonlarla çekilen fotoğrafları özelleştirmek için kullanılan bazı uygulamalar artık popülerliğini yavaş yavaş yitiriyor. Genellikle fotoğrafa derinlik katmak için kullanılan uygulamaların özellikleri, her geçen gün yeni telefon çıktıkça kamera modu haline dönüşüyor. LG V20 modelinde de olan özellik arka plan bulanık çekimi, birçok yerde farklı isimle anılmaktadır. Başka platformlarda Bokeh efekti, lens bulanıklığı vb. gibi isimleri olan özelliğin LG V20‘de de kamera modu olarak bulunduğu görülüyor. LG V20 arka plan bulanık fotoğraflar çekmek için ne yapılacağını sizler için anlattık.

LG V20 Arka Plan Bulanık Fotoğraflar Çekme

Kamera modu olarak LG V20‘de bulunan özellik, halk arasında arka plan bulanık olarak adlandırılır. LG V20 arka plan bulanık fotoğraflar çekmek için bu özelliği kamera modu olarak kullanmaktadır. LG V20‘de bulunan basit kamera arayüzü ile bulunması kolay olay olan özellik, Google Play Store‘da bulunan birçok uygulama ile aynı işlevi göstermektedir. 3.parti uygulamalar yüklememize gerek bıraktırmayan LG V20, bu özelliği ile ön plana çıkmaktadır.

LG V20 kamera uygulamasını açtığımızda basit bir arayüzü bizi karşılar. Auto ve Manuel olmak üzere iki farklı çekim modu bulunan akıllı telefonun birkaç kamera modu da bulunmaktadır. LG V20‘de ikili ön izleme olarak geçen arka plan bulanıklaştırma özelliği ile güzel çekimler yapabiliriz. Kamera uygulamasında üstte bulunan işarete tıklayıp “ikili önizleme” seçeneğini tıklayarak arka kamera ile mükemmel arka plan bulanık fotoğraflar çekebiliriz. İkili önizleme modunda bulunan lens bulanıklığı ayarı ile arka plan bulanıklaştırılabilir ve güzel odağa sahip fotoğraflar çekebilirsiniz.

  [H990TR] LG V20 V10e Yazılım Güncellemesi Yayımlandı

Üstte gördüğünüz ekran görüntüsündeki gibi kamera uygulamasında ayarlar ikonunun yanında bulunan MOD işaretine tıklayarak “ikili önizleme” modunu seçip o moda giriş yapıyorsunuz. Modun içinde değişik efektlere sahip 4 özel ayar daha bulunmaktadır. Bunlar;

  1. Balık Gözü
  2. Siyah & Beyaz
  3. Vinyet
  4. Lens Bulanıklığı

Aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi Lens Bulanıklığı efekt ayarını seçerek yukarıda örnek verilen fotoğraf gibi arka plan bulanık bir şekilde fotoğraflar çekebilirsiniz. Lens bulanıklığı efektine diğer efektlerden ekleme yaparak da değişik fotoğraflar çekebilme imkanınız bulunmaktadır. Vinyet ve Lens Bulanıklığı efektlerini bir arada kullanılabilir veya farklı şekilde kendinize özel seçimler yapabilirsiniz.

 

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here