LG V20 H990 Android 8.0 Oreo Güncellemesi Dağıtımı Başladı

21
2689

Güney Kore, Amerika ve Asya kıtalarından sonra Avrupa için start veren firma, LG V20 H990 Android 8.0 Oreo güncellemesini dağıtıyor. Sessiz sedasız dağıtılan güncellemenin ilk olarak Almanya modelleri için dağıtıldığı sızdırıldı. Yeni güncellemeyle birlikte güzel özelliklere kavuşacak Avrupa modelleri için dağıtımın resmi kaynaklarca henüz yapılmadığı gösterilse de ilk adım atılmış oldu.

LG V20 H990 Android 8.0 Oreo Güncellemesi

Yapılan güncelleme dağıtımı Avrupa modelleri için başlasa da resmi kaynaklar bu konuyla ilgili bilgi sunmuyor. Sızdırılan habere göre LG V20 H990 Android 8.0 Oreo güncellemesi için start verildi. Bu güncelleme politikasında şanslı olan ülke ise Almanya oluyor. Yeni bir Android Güvenlik Yaması ile sunulan güncelleme, akıllı telefon modellerine OTA üzerinden sunuluyor.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: H99020a
 • Android Güvenlik Yaması: 1 Eylül 2018
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapın Numarası: OPR1.170623.032
 • Dosya Boyutu: 1.9 GB (OTA)
 • KDZ İndirme Linki:

LG V20 H990 Android 8.0 Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yeni dağıtılan güncellemeyle ilgili OTA desteği sunan firma kullanıcılarına kolaylık sağlıyor. Bu yöntemle güncelleme yapmak için Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip edin.

  [H850] LG G5 EUR V20v İyileştirme Güncellemesi Yayımlandı

OTA yönteminde başarılı olamayanlar, IMEI numarasına göre dağıtım olduğundan henüz güncellemeye kavuşmamış olabilirler. Bunun için bilgisayar üzerinden LG Bridge programı kullanılarak güncelleme de yapılabilir. Bu programla ilgili gerekli bilgileri ve dosyaları edinmek için buraya tıklayın.

Bu aşamada da başarılı olamayan kullanıcılar, son çareyi yine bilgisayar üzerinden LG UP programı kullanarak manuel güncelleme ile bulmaya çalışacak. Yazı içinde verilen güncelleme KDZ dosyası indirilip LG UP programı kullanılarak güncelleme yapılabilir. Bu programla ilgili tüm bilgiler ve dosyalar için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Güncellemenin Mobil Veri ya da Wi-Fi ağı ile yapılıp yapılmadığını kontrol edin. Mobil Veri ile yapılan güncellemelerde paket aşımı olup ek ücretlendirme yansıyabilir.
 2. Güncellemeyi yapmadan önce akıllı telefonunuzun şarj seviyesinin en az %50 olmasına özen gösterin.
 3. Güncelleme sonrası oluşabilecek stabilizasyon ve performans hatalarına karşı hard reset atmanızı öneririz. Bu hard reset yönteminin nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayın.

21 YORUMLAR

 1. İdris hattın ne. 4.5G kullandığında veya diğer herhangi bir kullanımında problemle karşılaştınmı.Biyerde okuduğum kadarıyla yükleyen birisi normalden fazla batarya tükettiğinden bahsetmiş. Varsa oreo güncellemesiyle ilgili yaşadığın problem paylaşırsan sevinirim. Ayrıca belirttiğin sürüm dual simli versiyona sahip v20 telefonlar için gözüküyor.

  • 4.5 destekli şarj 1 gün yetiyor. inteneti kulanınca 4.5 g heryerde çekmiyor. şuan için bir problem yok. oreo yu beğenmezsen tekrar nagıta çevireebilirsin.
   ben memnunum.

 2. Açık kaynak kodlarında H990TR yer almaktadır demişsiniz. Almanyaya yayınlanan avrupa sürümündenmi bahsediyorsunuz. Eğer onda varsa türkçe dil desteği o kdz sürümü nereden indireceğiz. Hem yayınlandı diyorsunuz hem link vermiyorsunuz.

  • Yayımlanan güncelleme Carrier modele dağıtıldı olarak gözüküyor. Birçok yerde araştırma yapmamıza rağmen güncellemenin KDZ linkine ulaşamadık. Ulaştığımız linkleri kontrol edip eklemeye çalışıyoruz.

 3. Ahmet Dizdar hani oreo güncellemesi ekim sonuna geliyordu. Aralık 9 oldu ses yok. Gelmeyecek belli. LG Türkiye iplemiyo türkiye kullanıcısını. Yazdım adamlara böyle bir çalışmamız yoktur dediler.

  • Açık kaynak kodlarında H990TR yer almaktadır. LG Türkiye değil, LG Electronics yazılımı sağlayabilir ve LG Türkiye test yapıp onaylar ve geri iletir.

   • Güncellemenin özelliğini görmek heyecanlandırıyor ama beklemek ve gelmesinin uzun sürmesi eski modele gıcık kaptırıyor. Sürekli yenisini al, en iyi deneyimi yaşa demek istiyor üreticiler 🙁 Ama alakasız fiyatlar var 😶 Yeni model 3 bin tl gibi diyat var ama alt versiyonu yani eski olan 2 bin gibi fiyatlarda çok alakasız fiyatlar ama kullanışlı İphone kadar!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here