LG V20 modeli için güncellemesinin son aşamalarına gelen firma, bir modelini daha Android 8.0 Oreo güncellemesine kavuşturdu. Yapılan yeni güncelleme dağıtımıyla birlikte LG V20 H990N modeli kullanıcıları da sistem güncellemesi almış oldu. Bu sistem güncellemesi kapsamlı olarak devam ederken ilk Hong Kong bölgesine dağıtımı yapıldı. Diğer bölgeler olarak Tayvan, Singapur ve Endonezya gibi bölgeler için hala güncelleme dağıtımı başlamış değil.

LG V20 H990N Android 8.0 Oreo Güncellemesi

Güncelleme dağıtımı gerçekleşen LG V20 H990N modeli için son nokta görüldü. Bir sonraki bekleyişleri Android 9.0 Pie için olacak akıllı telefon modeli kullanıcıların için Android 8.0 Oreo verildi. Yeni güvenlik paketiyle verilen sistem güncellemesi ilk olarak Hong Kong üzerinden başlatıldı. Diğer bölgeler için de başlaması an meselesi olan güncellemenin getirdiği yenilikler de paylaşıldı.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: H990N20d
 • Android Güvenlik Yaması: 1 Ağustos 2018
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapın Numarası: OPR1.170623.032
 • Dosya Boyutu: 0.8 GB (OTA)
 • KDZ İndirme Linki: H990N20d_00_OPEN_HK_DS_OP_0920.kdz

LG V20 H990N Android 8.0 Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Bu güncelleme için akıllı telefon modeli kullanıcıları, telefon üzerinden güncellemeyi yapabilir. Telefonlar için genellikle OTA üzerinden verilen sistem güncellemeleri için kısayol tanınmış oluyor. Bu şekilde güncelleme yapmak için Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip edin.

  LG K4 Verizon VS425 13a Yazılım Güncellemesi

Telefon üzerinden güncellemeye sahip olamayan kullanıcılar ise bilgisayar üzerinden güncellemeyi akıllı telefonlarına yükleyebilir. Bunun için güncelleme/yedekleme programı olan LG Bridge ile kolaylıkla yazılım yüklenebilir. Bu programla ilgili tüm detaylar için buraya tıklayın.

İki aşamada da güncellemeye kavuşamayanlar için son yöntem manuel yükleme oluyor. Bu manuel yükleme için gerekli şeyler LG UP programı ve güncellemenin KDZ dosyası olacak. Bu iki dosyadan biri olan KDZ dosyasını makale içinde verilen linkten indirebilirsiniz. LG UP programı ile ilgili tüm bilgiler ve dosyalar için buraya tıklayın.

LG V20 H990N Android 8.0 Oreo İle Gelen Yenilikler

 1. Yeni sistem güncellemesiyle birlikte 3D Touch özelliği getirildi. Böylelikle selfie çekmek için kamera uygulaması üzerine sert basıp kısayoldan giriş yaparak hızlı bir şekilde fotoğraf çekebilirsiniz.
 2. Sistem uygulamaları dahil birçok uygulamanın ikon görselleri değiştirildi.
 3. Sistem ayarları üzerinde hızlı geçiş yapabilmek için Ayarlar uygulamasında arama bölümü geliştirildi.
 4. Android Güvenlik Yaması ile birlikte 1 Eylül 2018 tarihli güvenlik paketi sunuldu.
 5. İşletim sistemi Android 8.0 Oreo OS sürümüne yükseltildi.
 6. Her bir bildirim için özel yönetim paneli getirilerek bildirimlerin ayarlarında kolaylık sağlandı.
 7. Batarya ve performans üzerinde iyileştirmeler yapılarak daha stabilize bir sistem sunuldu.
 8. Diğer modeller gibi Sony LDAC özelliği, bu model için de Bluetooth kulaklıklar ile uyumlu şekilde özellikler arasına eklendi.

11 YORUMLAR

 1. Merhaba LG V20 cihazını kullanıyorum cihazı katardan satın aldım cihazı ıme işlettim acaba bu Android 8.0 Oreo güncellemesi ülkemize ne zaman gelir. teşekkürler

 2. Lg Q6 (8.1.0) ayarlarda software update kısmında kontrol ettiğim zaman can not connect to update server şeklinde bir uyarı alıyorum internetle alakalı herhangi bir sorun yok birkaç gündür bu şekilde devam ediyor hiçbir şekilde yanıt alınmıyor acaba sebebi nedir ?

  -ilginiz için teşekkürler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here