LG V20 için Çizilme, Bükülme ve Yanma Testi!

LG V20 için yapılan Çizilme, bükülme ve yanma testi videosu ile karşınızdayız. Henüz satışa sunulmayan LG V20 için bu testler cihazın ne kadar sağlam olduğunu gösteriyor.

1
2099

LG’nin henüz satışa sunulmayan akıllı telefonu LG V20 için ünlü youtuber  JerryRigEverything LG V20 için Çizilme ve Bükülme testi yaptı. Test sonuçlarından oldukça rakiplerine göre oldukça başarılı çıkan V20 bazı testlerde puan alamadığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz LG V20 için 66.000 farklı test‘den geçtiğini söylemiştik. Yapılan testlerin oldukça başarılı sonuç aldığını görüyoruz.

LG V20 dayanıklılık testinde Çizilme, bükülme işlemleri gerçekleştirildi. Çizilmelere karşı ön camının oldukça dayanıklı olduğunu görürken, alt ve üst kısımların çizilmelere karşı çok dayanıklı olduğunu söyleyemeyiz. JerryRigEverything Kullandığı aletler ile bir telefonun çizilmemesi neredeyse imkansız. Telefonun dayanıklılık testini yaparken limitleri zorladığını söylemek mümkün.

LG V20 Bükülme Testi

LG V20’nin arka kapağının metal bir yapıda olması telefonun bükülmesini büyük oranda engelliyor. Rakipleri bu konuda sınıfta kalsa da V20’nin arka metal kapağını çıkardığınızda bükülmelere karşı direncini kaybediyor. Bükülen LG V20‘nin ön camının kırılmadığınıda ilgili video’da izleyebilirsiniz.lg-v20-bukulme

  LG V20 Wi-Fi Yavaşlama Sorunu Nasıl Çözülür?

LG V20 Çizilme ve Yanma Testi

LG V20 için yapılan çizilme testleri cam yüzeyinde oldukça başarılı sonuçlar çıkardı. V20’nin ekranına büyük sivri cisimler ile yapılan darbeler sonucu oldukça başarılı bir direnç sağlıyor. Telefonun ön yüzünde Alt ve üst bölümlerin metal olması sebebi ile metalin üzerindeki boya kaplaması maalesef çizilmelere karşı dayanıklı değil. Arka kapağın metal olması ve metal yüzeyin üzerinde ki boya kaplamada çizilmelere karşı direnç gösteremiyor. Oldukça sert cisimler ile yapılan bu testler sizin günlük kullanımınıza uygun değil tabi ki. Gündelik kullanımda anahtar ve bozuk paraların V20 karşısında çiziklere neden olmayacağını söyleyebiliriz.lg-v20-cizilme-testi

LG V20 ekranında yapılan yanma testinden de oldukça iyi bir sonuç aldığını video’da görebilirsiniz. Uzun bir süre tutulan çakmak ateşinin ekrana zarar vermediği görüyoruz.

1 YORUM

  1. Her şey çok iyi, çok başarılı. LG beğendiğim bir marka, G5 modeline kadar tabii ki.

    Maalesef G5 gibi v20 de fiyasko. Sadece kamerası bu telefonu çöp yapıyor. Camı darbe dahi almadan çatlıyor. Hadi buna yalan haber desek, inceleme videosunda da görüldüğü gibi gayet dayanıksız. Kaldı ki G5 gibi çirkin ve beğenilmeyen bir modelin izlerini V20 de görmek çok ilginç olmuş. Tam bir cesaret örneği.

    Sonuca gelirsek. V20 işlemci, ram, grafik kartı gibi başlıca özelliklerde standartları içerisinde. Başka bir modelle karşılaştıracaksak burdan olmaz. Isınma konusunda ilerleyen zamanlarda bilgi sahibi olucaz. Ses konusunda kafa kafaya bir iki rakibi olduğunu biliyoruz. Yani burada da karşılaştırma yapmak zorlayıcı. Pilinin çıkarılabilir olması güzel bir artı lakin su ve toza dayanıklılığı olmaması bir o kadar da eksi puan getiriyor. Bu telefonu yere gömecek kısım ise kamerasının kötü olması ve koruyucu camının saniyeler içinde kırılabilecek olması.

    Açıkça söylemek gerekirse G4 kullanıcısıydım ve memnundum. G5 beklerken hayal kırıklığına uğradım. V20 beklerken bir kez daha hayal kırıklığına uğradım. LG’nin başını ellerinin arasına alıp ”NOTE 7 hezeyana uğramışken ben nasıl bunu avantaja çeviremedim, nerede hata yaptım.!” diyerek güzelce ve uzunca düşünmesi lazım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here