LG V20 ipuçları ve Püf Noktaları

LG V20 ipucu ve püf noktaları ile karşınızdayız, LG V20 için en iyi 6 özelliği sizler için sıraladık.

0
1970

LG V20 akıllı telefonunu, En iyi kullanım ayarları için LG V20 ipuçları ve püf noktaları. 6 Eylül 2016’da düzenlenen IFA 2016 fuarında tanıtılan LG V20, piyasaya büyük bir giriş yaptı. Kullandığı donanım ve içerdiği multi medya zenginliği ile dikkat çeken LG V20 ile ilgili ipuçları ve püf noktaları sizler için sıraladık.

1- UYGULAMALAR MENÜ SEÇENEĞİNİ AKTİFLEŞTİRİN

LG, MWC 2016‘da tanıttığı LG G5 modeliyle “uygulamalar menüsü” ikonunu kaldırarak ana ekranı tek hale indirmişti. LG V20‘de kullandığı yeni arayüz UX 5.0+ ile bu sadeliği devam ettiren LG, V20’nin yazılımına ana ekran seçeneği ekleyerek kullanıcıların “uygulama menüsü” şeklinde kullanmalarına olanak sağlamaktadır.

LG V20 telefonunuzun Ayarlar-Ekran-Ana Ekran bölümüne girip Ana ekran & Uygulama seçeneğini seçerek “uygulama menüsü” olan ekrana geçiş yapabilir. Bu seçenek haricinde Google Play Store üzerinden 3.parti uygulamalar indirerek de bunu sağlayabilirsiniz.

lg-v20-tips-and-tricks-7-840x560

2-İKİNCİ EKRANI ZEVKİNİZE GÖRE ÖZELLEŞTİRİN

LG V10 ile bu yeniliğe imza atan LG yetkilileri, yeni amiral gemisi LG V20 ile ikincil ekranın özelliklerini yükselterek daha da özelleştirmeye açık bıraktı. Uygulama kısayolları, Hızlı Ayarlar Menüsü ve favori yazı gibi eklemeler yaparak ikincil ekran özelleştirile bilmektedir.

LG V20 telefonunuzun Ayarlar-Ekran-İkinci Ekran bölümüne girip imza belirleyebilir ve bu imzanın fontunu değiştirebilirsiniz. Farklı uygulamalar kısayolu ekleyebilir ve duvar kağıdı seçerek LG V20 telefonunuzun kilit ekranını özel kılabilirsiniz.

lg-v20-tips-and-tricks-9-840x560

3-AKILLI AYARLAR İLE İŞLERİNİZİ HIZLANDIRIN

Gün geçtikçe akıllanan teknoloji ilerlemekte ve bu ilerleyişle birlikte hayatımızı kolaylaştırmaktadır. LG yetkilileri, LG G4 modeliyle birlikte sunduğu “Smart Settings” özelliği sayesinde bizlerin sıkça kullandığımız işlevselleri otomatik olarak yapmasına olanak sağlıyor.

Telefonun Ayarlar-Genel-Smart Settings bölümüne girip “kulaklık” işlevini aktifleştirerek siz kulaklığı taktığınızda Spotify veya Google Play Müzik uygulaması açılacak. “Evdeyken” nelerin açılmasını istediğiniz bölümde özellikleri aktifleştirerek eve geldiğinizde otomatik olarak o özellik açılacak ve sizin telefonun ekranını açmanıza gerek kalmayacak. Bu özellik için gerekli şeyler mobil veri ve konum. Bu iki seçenek aktif olmadıkça “evdeyken” ya da “evde değilken” özellikleri çalışmaz.

  LG V20 Batarya Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

lg-v20-tips-and-tricks-4-840x560

4-ODAKLAMADA ZİRVEYE ULAŞIN

LG G4 modeliyle kamerada “manuel” özelliğini getiren LG yetkilileri, LG V10 ve LG G5 modelinden sonra LG V20 modelinde de bu özelliği kullandı ve geliştirdi.

Manuel özelliği ile fotoğraf çekimlerinde en küçük nesnelere odak yapmamızı sağlayan AutoFocus ile bizlere mükemmel fotoğraf çekme deneyimi sağlamaktadır. Videolarda da bu özelliği kullanabileceğimiz bir alan oluşturan V20, diğer akıllı telefonlardan kendini bu özellik ile ayırmaktadır.

lg-v20-tips-and-tricks-3-840x560

5-GECELERİ GÖZLERİNİZİ FAZLA YORMAYIN

LG V20 ile birlikte bir yenilik olarak sunan UX 5.0+ arayüzünün desteği ile geceleri gözlerinizi yormadan telefonunuzu rahatça kullanabileceksiniz.

Samsung Galaxy Note 7 ile birlikte ortaya çıkan bu özellik, mavi ışık filtresi ile ekran parlaklığını azaltıp rengini sarılaştırarak gözlerin yorulmasına engel olmaktadır. Otomatik olarak açtığınızda geceleri aktifleşen “Comfort View” özelliğinin ayarlarına girerek filtrenin ayarını düşük-medium-yüksek veya siyah&beyaz şeklinde ayarlayabilirsiniz.

lg-v20-tips-and-tricks-1-840x560

6-TEMALAR İLE GÖRÜNÜMÜ FARKLILAŞTIRIN

Telefonda bulunan UX 5.0+ arayüzünün desteği ile LG V20‘nin görünümünü tamamen değiştirmek artık mümkün haline geldi.lg-v20-tips-and-tricks-5-840x560

Diğer LG modellerinde sadece ana ekranda bulunan uygulamalar değişiklik gösterirken LG V20‘de bu destek ile birlikte telefonun tamamı değişime uğramaktadır. Telefonun Ayarlar-Ekran-Tema bölümüne girip var olan temalardan birini seçebilir veya LG SmartWorld uygulamasında yer alacak olan yeni temaları indirerek farklı temalar kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here