LG V20 Kamera Özellikleri Bizlere Neler Sunuyor?

LG V20 gelişmiş kamera özellikleri sayesinde kullanıcılara profosyonel fotoğrafçılık deneyimi yaşatıyor. Bu makalemizde LG V20 kamera özelliklerini inceleyebilirsiniz.

1
1612
LG V20 Kamera Özellikleri

IFA 2016 fuarında tanıtılan LG V20, henüz satışa sunulmadı. Multimedya tarafında da zengin donanıma sahip olan telefonun kamera donanımlarını sizler için inceledik. LG V20 Kamera Özellikleri ile ön plana çıkmayı başarıyor.

ÇİFT ARKA KAMERAYA SAHİP

Huawei P9 ve LG G5 ile hayatımıza giren çift kamera donanımı LG V20 modelinde de devam etmektedir. LG G5’teki kamera donanımın aynısını kullanan LG V20, 16 MP çözünürlüğünde f1.8 diyafram açıklığına sahip ana kamera ve 8 MP çözünürlüğüne sahip f2.4 diyafram açıklığına sahip 2. kamera bulundurmaktadır. Ana kamerası fotoğraflar çekmemize imkan sağlarken 2. kamerası Wide-Angle özelliği ile 135 derecelik geniş açılı fotoğraflar çekmemizi sağlamaktadır.

GENİŞ AÇIDA SELFİELER 

LG G5 modeliyle birlikte hayatımıza giren geniş açılı fotoğraf çekmemizi sağlayan Wide-Angle özelliği, LG V20 modelinde hem arkada hem de ön kamerada bulunmaktadır. Mükemmel bir işçilikle tasarlanan 5 MP çözünürlüğünde ki ön kamera da Wide-Angle özelliği destekleyerek bizlere geniş açılı selfieler çekmemizi sağlamaktadır.

ÇİFT MANUEL MOD İMKANI SAĞLIYOR

LG V10 modeliyle ile ilk kez tanıştığımız çift manuel mod özelliği, hem kamerada hem de videoda manuel ayar yapmamızı sağlamaktadır. ISO ayarını, hangi mikrofonun daha etkili olacağını ve daha birçok ayarı kendinize göre yaparak manuel kamera veya manuel video deneyimi yaşayabilirsiniz.

lgv20_manualmode

FİLTRELERLE HAREKETLENDİRİN

LG V20‘nin video tarafında bulunan filtre özelliği ile videolara farklı renklerde filtre eklemesi yaparak videoyu olduğundan daha farklı hale getirebilirsiniz.

  LG V20 US996 Android 8.0 Oreo Güncellemesi Dağıtıldı

lgv20_filters

VİDEOLAR ARASINDA KOLAJ DENEYİMİNİ YAŞAYIN

LG V20‘nin çoklu pencere desteği ile birden fazla videoyu aynı karede aynı anda oynatabilirsiniz. “Mixed media” olarak adlandırılan bu özellikle yaptığınız video kolajını sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

VİDEOLARINIZIN HIZI SİZİN ELİNİZDE

Kamera uygulamasının sağladığı özellikle yapılan düzenleme, LG V20 ile çektiğimiz videoların hızlarını ayarlamamıza ve nasıl kesip kaydedeceğimize olanak sağlamaktadır. İsterseniz normal hızda kesip kaydedebilir, isterseniz slow-motion olarak kayıt alabilirsiniz.

lgv20_edit

LG V20 İLE ZOOM KALİTESİNİ YAŞAYIN

LG V20, video çekiminde sunduğu zoom özelliği ile bizlere yakınlaştırma imkanı sunmaktadır. Üst tarafta bulunan tekli ve üçlü işaret yardımıyla zoom özelliğini hızlı kullanmamızı sağlayan telefon, yaklaşık x8 kadar zoom yapma imkanı sağlıyor.

KAYITLAR, STEADY RECORD 2.0 İLE DAHA KALİTELİ

LG V20’de bulunan Steady Record 2.0 donanımı, Qualcomm‘un elektronik video stabilize özelliğidir. Bu özellik ile OIS görevi olan telefonda görüntüler daha sabit ve daha kaliteli hale gelmektedir.

POP-OUT MODU İLE FOTOĞRAFLARI ÖZELLEŞTİRİN

Çektiğiniz fotoğrafları pop-out modu ile blur hale getirebilir, resim içinde resim uygulayabilir veya farklı çerçevelerde kaydederek sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

lgv20_popout

LG V20 Kamera Özellikleri Makalemizi okuyabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Elimdeki lg g4 olurda bozulursa (ki bozlulup garantilik olmasi icin elimden geleni yaptim 49 dereceyi gördü uzun sure de oyle kaldi hatta daha fazla isiya da cikmis olabilir ama bir turlu bootloop ve ya ghost screen olmadi şansıma) alacagim telefon bu olur. Ha brlki o zamana kadar brlki de lg daha guzel bir telefon cikarabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here