LG V20 Sprint Android 8.0 Oreo Güncellemesi Dağıtıldı

20
631

Yabancı kaynaklarda Kuzey Amerika bölgesi modellerine Ağustos ayında dağıtılması planlanan Android 8.0 Oreo güncellemesi hayata geçiriliyor. Firmanın yeni güncelleme merkezi ile yapmış olduğu hızlı politika devam ediyor. Yapılan yeni dağıtımla birlikte LG V20 Sprint modellerine Android 8.0 Oreo güncellemesi verildi.

LG V20 Sprint Android 8.0 Oreo Güncellemesi

Yeni dağıtılan güncellemeyle birlikte LG V20 Sprint modelleri de Android 8.0 Oreo işletim sistemine kavuştu. Özellikle yabancı kaynaklarda belirtilen “Kuzey Amerika bölgesinde Ağustos ayında dağıtılacak” haberini başarıyla gerçekleştiren firma, güncellemeyi akıllı telefon modeli için OTA üzerinden dağıttı. Güncellemeyle birlikte birkaç yenilik sunan firma, akıllı telefonun performans ve iyileştirmelerinin yanı sıra güvenlik yamasını da güncelledi.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: LS99720c
 • Android Güvenlik Yaması: 1 Temmuz 2018
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapın Numarası: OPR1.170623.032
 • Dosya Boyutu: 1.7 GB (OTA)
 • KDZ İndirme Linki:

LG V20 Sprint Android 8.0 Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yeni dağıtılan sistem güncellemesi için LG V20 LS997 kullanıcıları, akıllı telefonun Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip etmeleri gerekmektedir.

  LG Leon H345 Yazılım Güncellemesi

Bu güncelleme sistemine OTA verilen yazılım güncelleme tarafında başarılı olamayan kullanıcılar, bir bilgisayardan yardım alarak akıllı telefonlarını LG Bridge programıyla güncelleyebilir. Firmanın sağlamış olduğu ve yedekleme/güncelleme programı olan LG Brdige ile güncellemenin nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayın.

Bu güncelleme sisteminden de yararlanamayan LG V20 Sprint kullanıcıları, güncellemenin KDZ dosyasını indirip yine bilgisayar yardımıyla akıllı telefonlarını LG UP programı sayesinde güncelleyebilir. Bu programla ilgili gerekli dosyaları indirmek ve nasıl kullanıldığını öğrenmek için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Akıllı telefonunuzda güncelleme yaparken bağlı olan ağ moduna dikkat edin. Telefonunuzda Mobil Veri ile yapılan güncellemelerde faturada paket aşımı olup bu aşımın sonucu faturanıza ek ücretlendirme olarak yansıyabilir.
 2. Akıllı telefonunuzu güncellemeden önce şarj seviyesinin en az %50 olmasına özen gösterin.
 3. Telefonun güncellemesini başarıyla sonuçlandıran kullanıcılar, akıllı telefonlarında stabil bir kullanım için hard reset atabilir. Telefona nasıl hard reset atıldığını öğrenmek için buraya tıklayın.

20 YORUMLAR

   • Zaten ne zaman bilginiz olduki bi konu hakkında ancak başka ülke haberlerini ver burda başlayıncada başladı diye yaz site yapıyonuz ama konu bilgi sıfır

   • Eleştiriniz için teşekkür ederiz. Biz elimizden geldiğince tüm kaynakları araştırıp sizlere duyurmaya çalışıyoruz. Türkiye kanalı kesin bilgi vermediğinden yabancı kaynaklara ağırlık verip bilgi bulmaya çalışıyoruz

 1. Lg G5 modeline, V20 nin tüm versiyonlarına oreo verildikten sonramı oreo güncellemesi verilmeye başlanacak? G5 H860 TWN versiyonu G5 versiyonları içerisinde hangi sırada oreo alır?

  • Belli bir tarih yok, LG G5 modelleri için güncellemenin LG V20 modellerinden sonra geleceği düşüncesindeyiz ama bu takvim LG firmasına göre farklı uygulanabilir

  • Belli bir tarih yok, LG G5 modelleri için güncellemenin LG V20 modellerinden sonra geleceği düşüncesindeyiz ama bu takvim LG firmasına göre farklı uygulanabilir

  • LG Q6 modeli ile ilgili Android 8.0 Oreo güncellemesi Temmuz ayının son haftası başlamıştır. Avrupa ülkelerinde Ağustos ayı dağıtımın yapılacağı tweetleri atılıyor. Ülkemiz modelleri için güncelleme tarihi bilinmiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here