LG V20 ile Gelen UX 5.0+ Arayüzü Özellikleri

1
3939

IFA 2016 fuarında tanıtılan LG V20’nin kullandığı arayüz olan UX 5.0+ hakkında resmi YouTube hesabından video yayımlandı.

UX 5.0+ İLE GELEN YENİLİKLER

1-Genişletilebilir Bildirimler

LG V20’de bulunan yeni arayüz UX 5.0+ ve ikinci ekranın uyumluluğu sayesinde telefonunuzda video izlerken ikinci ekranda beliren mesaj bildirimlerini açıp videoyu durdurmadan cevap yazabilirsiniz.

adsiz

2-Hızlı Araçlar

LG V20’de bulunan ikinci ekran ile birlikte o bölüme kısayollar atayabiliyoruz. Bu kısayollardan biri olabilen Quick Memo ile telefonun ekranını uyandırmadan anında not alabilme imkanı yakalıyoruz.

adsiz

3-Uygulamalar İçinde

Yeni işletim sistemi olan Android 7.0 Nougat ve UX 5.0+’nın birleşmesiyle bulunduğunuz yerden bildirim yapmak ve mesaj göndermek için uyumlu uygulamalardan yardım alabilirsiniz.

adsiz

4-Manuel Ses Deneyimi

LG V20, yapısında bulundurduğu 3 AOP mikrofon ile bizlere kaydettiğimiz ses veya müziklerin HD kalitede olmasını ve notalarında oynamalar yapma imkanını sunmaktadır.

adsiz

5-Videoları Yakından Kaydetme

Önemli anıları veya mükemmel görüntüleri video olarak kaydederken yakın detayları çekmemiz için zoom yapmamız gerekir. LG V20’de ikinci ekran sayesinde video kaydında zoom özelliğini ikinci ekrandan yapabileceğiz.

adsiz

6-HiFi Kalitede Video Kaydı

  LG V20 Türkiye Satış Tarihi Belli Oldu!

Yazılımında sağladığı manuel video çekim özelliğiyle birlikte LG V20 bizlere HiFi kalitede videolar kaydetmemizi sağlamaktadır.

adsiz

7-Tema Desteği

Diğer akıllı telefonlarında sadece arayüzde değişiklik yapabilen temalar sunan LG, V20 modelinde yeni yazılım ile birlikte yeni temalarla telefonu baştan aşağı değiştirme imkanı sunmaktadır.

adsiz2

adsiz1

8-Yenilenen LG Health

Yeni işletim sistemi ve yeni arayüzle birlikte gelen yeni LG Health uygulamasıyla ne kadar ip atlayabildiğimizi ölçebileceğiz, günde bir hedef belirleyerek ne kadar su içtiğimizi öğrenip hedefimize ulaştığında bunu alarm ile anlayabileceğiz ve bisiklet modu sayesinde ne kadar mesafe bisiklet sürdüğümüzü öğrenebileceğiz.

adsiz

9-Smart Doctor

UX 5.0+ ile yenilenen arayüz, Smart Doctor ile birlikte daha hızlı olacak ve optimizasyonlarla birlikte daha uzun batarya ömrü sağlayacak.

adsiz

10-Multi Window

Android 7.0 Nougat ile desteklenen yeni özellik multi window ile birlikte tek ekran çift işlem yapabileceğiz. Üst tarafta video izlenimi sağlarken alt bölümde mesajlaşma olanağı yakalayabileceğiz.

adsiz

11-Uygulamaların İkon Boyutu

Yine UX 5.0+ arayüzünün desteği ile ekranın boyutunu istediğimiz şekilde büyütüp küçültebileceğiz. Bu özellik görmede sorun yaşayanlar için birebir çözüm olacaktır.

1

11

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here