LG V30 Güney Kore modelleri için gerçekleştirilen güncelleme dağıtımında Aralık ayına ait güvenlik yazılımı dağıtımı yapıldı. Bu yeni güncellemeyle birlikte akıllı telefonun Android Güvenlik Yaması yükseltilmiş oldu. Güncelleme, belirtilen modele firma tarafından OTA yoluyla dağıtıldı. Yeni güncellemeyle birlikte LG V30 Aralık ayı güvenlik yazılımı Güney Kore modelleriyle birlikte diğer modellere de dağıtılacak.

LG V30 Aralık Ayı Güvenlik Güncellemesi

Verilen güncellemenin detaylarına bakıldığında LG V30 yeni güvenlik güncellemesi akıllı telefon üzerinden dağıtıldı. Güney Kore modelleri için dağıtılan bu güncellemede güvenlik yaması 1 Aralık 2019 olarak güncellenirken akıllı telefonun yeni versiyon numarası da v30p olarak değişti.

 • Android sürümü: 9.0 Pie
 • Yazılım Sürümü: V300S/K/L30p
 • Kernel Sürüm: 4.4.153
 • Yapım Numarası: PKQ1.190414-001
 • Güvenlik Yaması: 01.12.2019
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.AT.2.5C1.2-00056-8998_GEN_PACK-1
 • Dosya Boyutu:
 • KDZ Dosyası: 

 

LG V30 Yeni Güvenlik Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yapılan yeni güncelleme OTA üzerinden sunuldu. Bu yöntemle güncelleme yapmak için telefonda Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncelleştirmesi adımlarını takip edin.

  LG G7 ThinQ Android Pie Beta ile Gelen Yenilikler

Bu işlemle güncellemeye kavuşamayanlar, bilgisayar üzerinden LG Bridge programıyla deneyebilirsiniz. Bu program ile hem güncelleme hem de yedekleme yapabilirsiniz. Programla ilgili tüm bilgiler için buraya tıklayın.

İki aşamada da güncelleyemeyenler, son olarak manuel yükleme programı olan LG UP ile kendileri güncellemeyi yapabilir. Bu programla verilen güncellemenin KDZ dosyası kullanılarak akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz. Programa ait tüm dosyalar ve bilgiler için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Güncellemeyi Wi-Fi ağı ile yapmaya özen gösterin. Telefonda Mobil Veri ile yapılan güncellemeler, paket aşımına neden olup faturaya yansıyabilir.
 2. Telefonunuzu güncellemeden önce şarj seviyesinin en az %50 olmasına gösterin.
 3. Güncellemeyi yaptıktan sonra stabil bir kullanım için hard reset atınız. Bu yöntem ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here