LG V30 Avrupa modeller için gerçekleştirilen güncelleme dağıtımında Nisan ayına ait güvenlik yazılımı dağıtımı yapıldı. Bu yeni güncellemeyle birlikte akıllı telefonun Android Güvenlik Yaması yükseltilmiş oldu.

LG V30 Avrupa Nisan Ayı Güvenlik Güncellemesi

Verilen güncellemenin detaylarına bakıldığında LG V30 EUR Nisan ayı güvenlik güncellemesi akıllı telefon üzerinden dağıtıldı. Avrupa modelleri için dağıtılan bu güncellemede güvenlik yaması 1 Nisan 2019 olarak güncellenirken akıllı telefonun yeni versiyon numarası da v22j olarak değişti.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: H93022j
 • Kernel Sürüm: 4.4.78
 • Yapım Numarası: OPR1.170623.026
 • Güvenlik Yaması: 01.04.2019
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.AT.2.5.c1-2-00034-8998_GEN_PACK-1
 • Dosya Boyutu:
 • KDZ Dosyası: H93022j_00_OPEN_EU_OP_1116.kdz

LG V30 EUR Nisan Ayı Güvenlik Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yapılan yeni güncelleme OTA üzerinden sunuldu. Bu yöntemle güncelleme yapmak için telefonda Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncelleştirmesi adımlarını takip edin.

  LG G5 H850 v10d Yazilim Güncellemesi

Bu işlemle güncellemeye kavuşamayanlar, bilgisayar üzerinden LG Bridgeprogramıyla deneyebilirsiniz. Bu program ile hem güncelleme hem de yedekleme yapabilirsiniz. Programla ilgili tüm bilgiler için buraya tıklayın.

İki aşamada da güncelleyemeyenler, son olarak manuel yükleme programı olan LG UP ile kendileri güncellemeyi yapabilir. Bu programla verilen güncellemenin KDZ dosyası kullanılarak akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz. Programa ait tüm dosyalar ve bilgiler için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Güncellemeyi Wi-Fi ağı ile yapmaya özen gösterin. Telefonda Mobil Veri ile yapılan güncellemeler, paket aşımına neden olup faturaya yansıyabilir.
 2. Telefonunuzu güncellemeden önce şarj seviyesinin en az %50 olmasına gösterin.
 3. Güncellemeyi yaptıktan sonra stabil bir kullanım için hard reset atınız. Bu yöntem ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayın.

4 YORUMLAR

 1. Lg v30+ yazılımı yukledikten sonra telefon işe yaramaz hake geldi. Takvimim gitti ve 1970 tarihinden başladı. Hiçbir sekilde eski haline gelmiyor. Ayrıca telefon yavaşladı. Menuler arasunda geçiş aşiri yavaş veya yapılamamakta. Parmak izi okumada sorunlar var. Eski sürümde giç bir sorun yoktu. Eski haline gelmesi için ne yapılmaludır?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here