Eylül ayı gibi tanıtılması beklenen LG V30 ile ilgili dedikodular ve sızıntılar gelmeye başladı. Yeni söylentiler, LG V30‘un ekran boyutuyla ilgili önemli bilgilere yer veriyor. Her yıl olduğu gibi Eylül, Ekim ayı gibi tanıtılması beklenen telefonla ilgili gelen ilk bilgiler, ekran boyutu ve oranı ile ilgili bilgiler bulunuyor.

LG V30 Ekranı Nasıl Olacak?

Dedikodulara göre V30’un ekran boyutu 5.7 inç olacak. Hatırlarsanız LG G6’da ekran kasa oranını önemli derecede iyileştiren ve bu sayede daha geniş ekranlara yer veren LG, yeni amiral gemisi G6’da 18:9 ekran özelliği ve 5.7 inç ekran boyutu kullanmıştı. Yine uzun bir yapıda karşımıza çıkacağı söylenen telefon 16:9 oranından farklı olarak 18:9 görüntü oranı kullanacak.

  LG V30 T-Mobile Kasım Ayı Güncellemesi Sunuldu

Ekran oranının yanı sıra ünlü OLED panel üreticisi olan LG, yeni amirali olmaya yakın olan LG V30 modelinde ilk defa OLED ekran kullanacak. Bu durum, LG V30’a dünyadaki OLED ekrana sahip ilk akıllı telefon olma özelliğini kazandıracak. Bu ekranla birlikte LG V30, ekranıyla keskin renkler sunacak ve ppi yoğunluğunun çokluğu ile ekran/kasa oranı ile kullanıcıya daha iyi görünücek.

Bu bilgilerle beraber LG V30 modelinde büyük ihtimalle suya ve toza karşı İP68 sertifikası kullanılması bekleniyor. Ayrıca donanım özelliklerinde ciddi iyileştirmeler ile Snapdragon 835 yonga setinin kullanılacağı düşünülüyor.

Önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak yeni bilgilerle, LG V30 özelliklerinin daha net şekillenmesini bekliyoruz.

2 YORUMLAR

  1. Sürekli yeni model çıkıyor g4 kullanıcısıyım hala 7 gelecek bu telefonu ilk alırken android 7 kesin gelecek denmişti ama maalesef sadece satmak içinmiş ben sırf bu yüzden lg den soğumaya başladım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here