LG V30 Güney Kore’de Android 8 Oreo Beta Güncellemesini Alıyor

9
584
LG V30 Güney Kore'de Android 8 Oreo Beta Güncellemesini Alıyor

LG, geçtiğimiz ay LG V30 ve LG G6 modelleri için Güney Kore’de Android 8.0 Oreo beta programını başlatmıştı. Güney Kore’de beta programına katılan kullanıcılar için Android 8.0 Beta yazılım güncellemesi yayımlandı.

LG V30 modelinin Nougat işletim sistemiyle yayımlanması bir hayal kırıklığı yaşatmıştı çünkü selefi LG V20 modeli de Android 7.0 Nougat yazılımına sahip. LG, kısa sürede yaptığı çalışmalar ile yeni amiral gemisini Oreo ile güncelliyor.

LG V30 Android 8.0 Bete Programı

LG geçtiğimiz yıllara göre güncelleme konusunda bir adım geriden geliyor ve güncellemeler kullanıcılara biraz geç ulaşıyor. LG, Aralık ayı içerisinden Güney Kore ve ABD ile diğer ülkelerdeki LG V30 kullanıcılarına Android 8.0 güncellemesini dağıtmayı planlıyor. Kasım ve Aralık ayı içerisinde LG G6 kullanıcılarının beklediği Android 8.0 Oreo güncellemesi görünüşe göre Aralık veya Ocak ayında gelecek gibi.

  LG, Android 8.0 Oreo Güncellemesi Alacak Telefonlar Belli Oldu

 

Güncelleme Android  Soul’a göre  , Oreo beta resmi olarak Güney Kore’de kayıtlı V30 ve V30 Plus kullanıcılarına sunuluyor. Android 8.0 Güncellemesinin yaklaşık 1,2 GB ağırlığında olduğunu ve Kasım güvenlik düzeltme ekini de getirdiğini açıkladı.

Henüz ülkemizde ve Avrupa’nın önemli ülkelerinde satışa sunulmayan akıllı telefon için resmi satış tarihine dair bir açıklama yapılmadı. Tahmini olarak ülkemizde satışa sunulması Ocak 2018’i bulacak gibi görünüyor.

9 YORUMLAR

  1. Etrafımdaki Herkese kefil olarak LG nin her telefonunu aldırdım hemen hemen , ama android 7 yi g4 e vermemesi bardağı taşırdı. Bir daha etrafıma lg telefon aldırmayacagım gibi kendimde telefondan vazgeçip Samsung s8 aldım. Bundan sonra LG düşünsün artık

  2. V30’un bile android 8 tam olarak gelmemesi bile düşündürücü. Zaten x.0.0 olarak android sürümlerini yüklemeleri de ayrıca düşünmek lazım. ara güncellemeleri bırak normal güncellemeleri bile yapamıyorlar.

  3. Kernel versyonuna bak bizimki hep aynı ama lg daralmaya gider telefon bölümünde sadece avrupa ve koreye döner böyle giderse hiç bir şekilde de heleki bu şekilde bir ilerleme kaydedemez kesinlikle bir taraflarını şaha kaldırmaya gerek yok bu firmanın.

  4. Admin rica ediyorum Lg G4 ile ilgili güncellemeden bahseder misiniz? Lg ne zaman Lg Türkiye olarak 7.0′ ı verecek? Unutturduklarını mı sanıyorlar? Dalga mı geçiyorlar? Anlamadım gitti yahu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here