LG V30 T-Mobile Ekim Ayı Güvenlik Güncellemesi Verildi

0
610
LG V30 T-Mobile modeline ait görsel. Kaynak: PhoneArena

Hızlı bir şekilde güvenlik güncelleme dağıtımlarını sürdüren LG firmasında hedef LG V30 T-Mobile modeli oldu. Yeni yazılım ile birlikte güvenliği artırılan modelin aynı zamanda yazılımsal bir özelliğine de yeni dokunuşlar yapıldığı bilgiler arasında yer alıyor.

T-Mobile servisinin göndermiş olduğu 715 MB boyutlu güncelleme paketiyle Ekim ayı güvenlik güncellemesine kavuşan LG V30 T-Mobile modellerinin Always On Display yazılımı üzerinde yenilikler getirildiği yazılı olarak kaynaklarda görülüyor. Bu yeniliğin, yazılım üzerinde renklendirme üzerine kurulduğu belirtiliyor.

Bu yazılım yeniliği haricinde güncelleme paketinin büyük bir çoğunluğu güvenlik üzerine kurulu geliyor. Bu güncelleme sonrası akıllı telefon modelinin Android Güvenlik Yaması, yeni tarihiyle 1 Ekim 2018 olarak değişti. Yazılım, firma tarafından V20o versiyonu ile sunuluyor.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: H93220o
 • Kernel Sürüm: 4.4.78
 • Yapım Numarası: OPR1.170623.026
 • Güvenlik Yaması: 01.10.2018
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.AT.2.5.c1-2-00034-8998_GEN_PACK-1
 • Dosya Boyutu: 715 (OTA Boyutu)
 • KDZ Dosyası: H93220o_00_1008.kdz 

Yapılan yeni güncelleme OTA üzerinden sunuldu. Bu yöntemle güncelleme yapmak için telefonda 
Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncelleştirmesi adımlarını takip edin.

  LG G8 ThinQ Eylül Ayı Güncellemesi Başladı!

Bu işlemle güncellemeye kavuşamayanlar, bilgisayar üzerinden LG Bridge programıyla deneyebilirsiniz. Bu program ile hem güncelleme hem de yedekleme yapabilirsiniz. Programla ilgili tüm bilgiler için buraya tıklayın.

İki aşamada da güncelleyemeyenler, son olarak manuel yükleme programı olan LG UP ile kendileri güncellemeyi yapabilir. Bu programla verilen güncellemenin KDZ dosyası kullanılarak akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz. Programa ait tüm dosyalar ve bilgiler için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Güncellemeyi Wi-Fi ağı ile yapmaya özen gösterin. Telefonda Mobil Veri ile yapılan güncellemeler, paket aşımına neden olup faturaya yansıyabilir.
 2. Telefonunuzu güncellemeden önce şarj seviyesinin en az %50 olmasına gösterin.
 3. Güncellemeyi yaptıktan sonra stabil bir kullanım için hard reset atınız. Bu yöntem ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here