LG V30 Teaser Videoları Yayımlandı

0
124

Tanıtımına sayılı günler kala her şeyi tamamlanmaya çalışılan yeni amiral gemisi model LG V30 teaser videoları ile birlikte karşımıza çıktı. LG Mobile şirketinin Güney Kore üzerinden videlar resmi YouTube hesabında paylaşıldı. Belirli sloganları bulunan yeni amiralin diğer modellerden farklı olacağına dair söylenenler dikkat çekti. Aynı zamanda yeni modelle birlikte tanıtımda LG V30+ modeli de yer alacak ve bu iki aynı anda tanıtılacak. İlk videodaki sahnenin ise Samsung‘un yeni amiral gemisi modeli Galaxy Note 8 için bir gönderme olarak algılanıyor. Ek olarak video sonlarında belirtilen web sitesine girerek 500 kişilik LG V30 test grubuna girme şansı veriliyor.

LG V30 Teaser Videoları Paylaşıldı

LG Mobile şirketinin resmi YouTube hesabından paylaşmış olduğu LG V30 teaser videoları dikkat çekiyor. Yeni akıllı telefonla ilgili görsel bulundurmayan videolarda LG V30 modelinin V serisi hattına ve rakiplerinin modellerden farklı ve yenilikçi bir akıllı telefon olarak tanıtılacağı vurgulanıyor. İlk videoda bir kalem üzerinden LG V30‘un farklı kılınacağını anlatan videoda kalem ortadan ikiye kırılarak V harfi simgeleniyor ve kısa sloganlarla “yenilikçi” ve “farklılık” vurguları yapılıyor. İkinci videoda ise bir kişinin not defterine yazmış olduğu yazı ve yazının bulunduğu sayfa koparılarak LG V30 modeli 2.kez vurgulanıyor. Not defterine yazılan yazıda yeni amiralle ilgili olarak “farklı olmam için bir sebebim var.” sloganı kullanılıyor ve ardından ilk videoda olduğu gibi “yenilikçi” ve “farklılık” vurguları yapılıyor.

Yeni model LG V30, ekran tarafında ilklere imza atacak. LG V10 ve LG V20 modellerinde bulunan çift ekran uyumunu bozan LG V30‘da 6.0 inç büyüklüğünde ekran bulunacak. 2.ekranı Floating Bar olarak yazılımsal şekilde sunulacak modelin ekran çözünürlüğü 2880 x 1440p (QHD+) olacak ve 18:9 Full Vision özelliğine sahip olacak. Ekran teknolojisi p-OLED olacak modelin bu alanda bir ilke imza atarak bu ekran teknolojisini kullanan ilk akıllı telefon olacak. Yonga seti Qualcomm’un Snapdragon 835 işlemcisiyle güçlenecek yeni amiralde grafik biriminde Adreno 540 GPU görev yapacak. Arka tarafında 13+13 MP çözünürlüğüne sahip f1.6 diyafram açıklığı bulunan çift kameraya yer verecek modelde 8 MP çözünürlüğünde selfie kamerası bulunacak.

Kapasite tarafında 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı ile gelen modelin işletim sistemi Android 7.1.2 Nougat olacak. Batarya kapasitesi 3300 mAh olacak yeni telefonun ses tarafında 32-bit Hi-Fi Quad-DAC teknolojisi kusursuz müzik deneyimi yaşatacak. Bağlantı tarafında kablosuz şarj özelliği ve IP68 sertifikası gibi yeniliklerle gelecek LG V30‘un tanıtımı 31 Ağustos‘ta Berlin‘de düzenlenecek olan IFA 2017 fuarında yapılacak. LG V30 tanıtıldıktan sonra global anlamda 500 kişilik ekip oluşturulup LG V30 test etme şansı sağlanacak. Başvuru tarihleri 22-28 Ağustos 2017 tarihleri arasında verilen site üzerinden yapılacak. Detaylı bilgi için buraya tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here