LG V30+ Türkiye modelleri için Android 8.0 Oreo güncellemesi başladı. İlk olarak Güney Kore’de başlayan güncelleme dağıtımı daha sonra Amerika ve Asya kıtalarına dağılmıştı. Bu dağılımları başarıyla gerçekleştiren firma, yeni rotasını Avrupa‘ya çevirdi. Birçok Avrupa ülkesi için Android 8.0 Oreo güncelleme dağıtımını yapan firma, Türkiye modelleri için de dağıtımı gerçekleştirdi.

LG V30+ Türkiye Android 8.0 Oreo Güncellemesi

Yeni dağıtılan güncellemeyle birlikte LG V30+ Türkiye kullanıcıları sonunda Android 8.0 Oreo işletim sistemine kavuşmanın sevincini yaşıyor. Güncelleme, firma tarafından 18.06.2018 tarihinde dağıtılmaya başlandı ve OTA yoluyla kullanıcılara gönderildi. Yeni güncellemeyle birlikte LG V30+ Türkiye modelleri bir üst sürüme yükseltilmiş oldu ve Android Güvenlik Yaması tarafında 01.06.2018 tarihine güncellendi.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: H930G20b
 • Kernel Sürüm: 4.4.78
 • Yapım Numarası: OPR1.170623.026
 • Güvenlik Yaması: 01.06.2018
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.AT.2.5.c1-2-00034-8998_GEN_PACK-1
 • Dosya Boyutu: 1.8 GB (OTA Boyutu)
 • KDZ Dosyası: H93020b_00_1113.kdz

LG V30+ Türkiye Android 8.0 Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Dağıtımı gerçekleştiren Android 8.0 Oreo güncellemesi OTA üzerinden sunuldu. Bunun için güncellemeyi yapmak isteyen kullanıcılar, akıllı telefonlarının Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncelleştirmesi adımlarını takip etmeleri gerekmektedir.

  LG Q7 Android 9.0 Pie Güncellemesi Başladı!

Güncellemeye henüz OTA üzerinden ulaşamayan kullanıcılar için alternatif olan LG Bridge programını kullanmalarını öneririz. Bu programı kullanmak isteyenler, bilgisayar yardımıyla telefonlarını güncelleyebilirler. Programın nasıl kullanıldığını öğrenmek ve indirmeleri yapmak için buraya tıklayın.

Son alternatif program olan LG UP ile manuel yollarla güncelleme yapma imkanı bulunmaktadır. Bu program sayesinde indirilen KDZ dosyası, LG UP programı kullanılarak rahatlıkla telefona güncelleme olarak yüklenebilir. Bu programla ilgili bilgileri öğrenmek ve indirmeleri gerçekleştirmek için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Akıllı telefonunuzun güncellemesini yapmadan önce şarj seviyesinin en az %50 seviyesinde olmasına özen gösterin.
 2. Telefon üzerinden yapılacak güncellemelerde cihazın Wi-Fi ya da Mobil Veri ağlarına bağlı olup olmadığını kontrol edin. Mobil Veri ile yapılacak olan güncellemeler faturanıza ek ücretlendirme olarak yansıyabilir.
 3. Güncellemeyi başarıyla gerçekleştiren kullanıcılar, telefonu stabil bir şekilde kullanmak için güncelleme sonrası hard reset atabilir. Akıllı telefonunuza nasıl hard reset atıldığını öğrenmek için buraya tıklayın.

16 YORUMLAR

 1. LG v20 için Eylül 2017 Tarihinden beri güncelleme vermediler. Firmalar eldeki güçlü cihazlara desteği ağırdan alıp yeni modeli satma peşinde. LG v30+’ta bulunan Sinema modu olsun, hi-fi dac’ ek özellikleri olsun hepsi yazılımsal olması nedeniyle hem g6 hem v20’ye entegre edebilir, fakat etmiyor. Hatta hayalet ekran sorunu baş gösteren v20’de kullanıcılar root yapıp renk değerlerini değiştirip sorunu giderirken adamlar bu basit şeyi bile kendi yazılımlarına 1 dk uğraşıp düzenlemeye dahi tenezzül etmiyor.

  • Güncellemeyle ilgili tarih bilgisi veremiyoruz, tahmin de yapmanın doğru olmadığını düşünüyoruz. Güncelleme yayımlandığında sitemizde paylaşmış oluruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here