Ülkemiz modeli için yapılan yeni güncellemeyle birlikte LG firması, Eylül ayı güvenlik paketinin dağıtımını gerçekleştirdi. LG V30 Türkiye Eylül ayı güvenlik güncellemesi alarak güncelliğini korumaya devam ediyor.

LG V30 Türkiye Eylül Güvenlik Güncellemesi

Dağıtılan yeni güncellemenin detaylarına baktığımızda güvenlik ve yamalar üzerine olduğu görülüyor. LG V30 akıllı telefonun Türkiye modelleri için yapılan yeni güncelleme, akıllı telefon kullanıcılarına performans ve işlevsellikte iyileştirmeler ve Eylül ayı güvenlik yamasını sunuyor. Akıllı telefonun yeni yazılım versiyonu V30c olarak güncellendi.

 • Android sürümü: 9.0 Pie
 • Yazılım Sürümü: H93030c
 • Kernel Sürüm: 4.4.78
 • Yapım Numarası: OPR1.170623.026
 • Güvenlik Yaması: 01.09.2019
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.AT.2.5.c1-2-00034-8998_GEN_PACK-1
 • Dosya Boyutu: 461 MB (OTA)
 • KDZ Dosyası: H93030c_00_OPEN_TUR_OP_1116.kdz

LG V30 Eylül Güvenlik Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yapılan yeni güncelleme OTA üzerinden sunuldu. Bu yöntemle güncelleme yapmak için telefonda Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncelleştirmesi adımlarını takip edin.

  LG G5 Verizon Android 8.0 Oreo Güncellemesi Dağıtıldı

Bu işlemle güncellemeye kavuşamayanlar, bilgisayar üzerinden LG Bridgeprogramıyla deneyebilirsiniz. Bu program ile hem güncelleme hem de yedekleme yapabilirsiniz. Programla ilgili tüm bilgiler için buraya tıklayın.

İki aşamada da güncelleyemeyenler, son olarak manuel yükleme programı olan LG UP ile kendileri güncellemeyi yapabilir. Bu programla verilen güncellemenin KDZ dosyası kullanılarak akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz. Programa ait tüm dosyalar ve bilgiler için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Güncellemeyi Wi-Fi ağı ile yapmaya özen gösterin. Telefonda Mobil Veri ile yapılan güncellemeler, paket aşımına neden olup faturaya yansıyabilir.
 2. Telefonunuzu güncellemeden önce şarj seviyesinin en az %50 olmasına gösterin.
 3. Güncellemeyi yaptıktan sonra stabil bir kullanım için hard reset atınız. Bu yöntem ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayın.

9 YORUMLAR

  • Bazı akıllı telefon modellerine hala Android Pie dağıtımı bitmedi. O yüzden size Pie gelmeden güvenlik güncellemesi gelmesi mümkün değil. İki paketi birleştirip büyük bir güncelleme ile sunabilirler lakin öyle yapacaklarını düşünmüyorum. Pie sürümü geldikten sonra bu güvenlik güncellemesine
   ulaşacaksınızdır.

  • LG V30+ Türkiye modelini kullanıyorum. İşletim sistemi Android 9.0 Pie ve Eylül güncellemesi geldi. Yabancı siteler bile Türkiye için haber yapıyor, biz yapınca mı sorun oluyor Necati Bey

  • Benimde Telefonum LG V30+plus Pie 9 Güncellemesi ağustos 16 da yükledim GEçenlerde Eylül Güvenlik Güncellemesini aldım Wifi ile direk yüklendi…
   LG v30 Çok Kaliteli Bir Telefon Tek Eksiği Portre Modunun Olmaması Diğer bütün Özellikler Güzel
   Ha birde 4K en yüksek sevide çekince telefon ateş gibi oluyor aşırı ısınmadan dolayı kamerayı yarıda kesip uygulamayı kapatıyor bu sorun sizler dede varmı acaba baya çekim yapınca yapıyor bunu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here