Yeni yayımlanan yazılım güncellemesiyle birlikte LG’nin amerika modeli olan LG V30 US998 V20g versiyonuna sahip oldu. Akıllı telefonları için güncellemelerini sürdüren firmanın bu modeli için verdiği yeni yazılımla birlikte Android Güvenlik Yaması tarafında güncelleme yaptığı görülüyor.

LG V30 US998 V20g ile Ocak Ayı Güncellemesini Aldı

Güncellemenin detaylarına baktığımızda V30 US998 modeli V20g versiyonunu almış oldu. Bu versiyonla birlikte belirtilen akıllı telefon modelinin iyileştirmeleri yapıldı ve en önemlisi Android Güvenlik Yaması güncellenmiş oldu. Verilen yazılım ile birlikte akıllı telefonun güvenlik düzeyi 1 Ocak 2019 tarihi olarak güncellendi.

 • Android sürümü: 8.0 Oreo
 • Yazılım Sürümü: US99820f
 • Kernel Sürüm: 4.4.78
 • Yapın Numarası: OPR1.179623.026
 • Güvenlik Yaması: 01.01.2019
 • Dosya Boyutu:
 • KDZ Linki: US99820g_00_1121.kdz

Yeni Güvenlik Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Verilen güvenlik güncellemesini Güney Koreli firma, akıllı telefon modeli için OTA üzerinden sunuyor. Bu yöntemle güncelleme yapmak isteyen kullanıcıların Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip etmeleri gerekmektedir.

  LG Q6 Kanada Şubat Güncelleme Dağıtıldı

Bu yöntemle güncellemeye kavuşamayanlar, bir bilgisayar yardımıyla akıllı telefonlarını LG Bridge adlı programla da güncelleyebilir. Bu programı sağlayan firma, hem yedekleme hem de güncelleme açısından sunduğu bu programı kolaylıkla kullanıma sunmaktadır. Programla ilgili tüm bilgiler için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yüklemeden önce;

 1. Cihazınız yeterince şarjı ve Wi-Fi bağlı olduğundan emin olun.
 2. Açılan ekranda güncelleme detayları gelecektir, güncellemeyi indirmek ve yüklemek için ekrandaki yönergeleri izleyin.
 3. Yeni yazılım yüklenirken telefonunuz bir kaç kez otomatik olarak yeniden başlatılır.
 4. Güncellemeyi yükledikten sonra stabil bir kullanım için hard reset atmanızı öneririz. Hard reset yöntemiyle ilgili tüm bilgiler için buraya tıklayın.

2 YORUMLAR

 1. Ahmet kardeşim bu güncelleme haberlerini yapıyorsunuz ama TR cihazlarına gelmiyor bu güncellemeler bir anlamı olmuyor yani bu haberlerin. Abd yada başka bir ülkenin rom unu mu yüklemek gerek ve yüklersek kullanımda Türkiyede sıkıntı yaşar mıyız?

  • Yükleme gerçekleşebilir ama sistem verimli çalışmaz. Aksine yükleme esnasında telefon soft brick olup sistem çökebilir. Yüklenen yazılımlar uygun olmadığından Türkiye güncellemeleri düşer ama OTA yolu ile yüklemede sisteme zarar verebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here