LG firması, bugün (25 şubat 2018) başlayan MWC 2018 etkinliğiyle birlikte yeni modellerini tanıttı. Akıllı telefonlarını sergilediği alanda büyük bir yer kaplayan firma, etkinlik içerisinde yaklaşık 800m^2 büyüklüğünde bir yer kapladı. Daha önce alınan kararla birlikte amiral gemisi model tanıtmayacak olan firma, bu etkinlikte LG V30 varyantlarına ve yeni akıllı telefon modellerine yer verdi. Firma, yeni teknoloji olan ve geleceğin vazgeçilmezi olacak AI teknolojisini tanıtmış oldu. Bu teknolojiyi ise LG V30s ThinQ ve V30s+ ThinQ modelleriyle duyurdu.

AI Teknolojili LG V30s ThinQ ve LG V30s+ ThinQ

Yeni akıllı telefon modelleri LG V30s ThinQ ve V30s+ ThinQ tanıtıldı. Amiral gemisi tanıtlayan LG firması, bu yılki MWC 2018 etkinliğini LG V30 varyantları ile geçmiş oldu. Yeni akıllı telefon motellerinin en çekici özelliği ise barındırdıkları yapay zeka teknolojisi oldu. Büyük bir alanda yapılan tanıtımda yer alan iki modelin AI teknolojisi ile gelmesi dikkatleri çekti.

Yeni iki model LG V30s ThinQ ve V30s+ ThinQ, içinde barındırdığı AI teknolojisiyle hayatı kolaylaştıracak. Akıllı telefonların özellikle kamera tarafında büyük bir yenilik yaratması, kamera tutkunlarının zevkini hoşnut ediyor.

Yeni modellerde bulunan AI teknolojisiyle birlikte kamera işlevleri artıyor. Yeni modellerde bulunan AI CAM ile portre modu çekim, bina-çiçek-canlı ayrımı, peyzaj ve daha fazlası yapılabilecek. Bu ayrımlara göre kamera içinde bulunan QLens sayesinde daha net ve daha iyi fotoğraflar çekilebilecek. Ek olarak bu kamera ve lens sayesinde QR CODE okuması yapılabilecek ve alışveriş için kullanıldığında fiyatı bilinmeyen bir nesnenin özellikleri öğrenilebilecek. Herhangi bir restaurantta bilmediğimiz bir yiyeceği göstererek sipariş verilebilecek. Ses tanıma özelliği bulunan iki modelin Voice AI teknolojisi sayesinde farklı sea tanımlamaları yapılabilecek. Akıllı telefonlarda Bixby gibi işlevsellik olacak. Gerektiğinde ileriki yıllarda akıllı cihazlarla bağlantı kurulabilecek.

  LG G6 ve LG V30, Android 8.1 Oreo Güncellemesi Alacak

Teknik Özellikler ve Fiyatı

Çok işlevsel olan iki modelin tek farklılıkları bunlar değil. İlk modeller LG V30 ve LG V30+ arasındaki özellikler farkı sadece depolama idi. LG V30 modeli 4/64 GB şeklinde iken LG V30+ modeli 4/128 GB şeklinde tanıtılmıştı. Yeni model LG V30s ThinQ ise 6 GB RAM ve 128 GB depolama ile gelirken V30s+ ThinQ ise 6 GB RAM ve 256 GB depolama ile geliyor.

Diğer teknik özellikleri benzer olan modellerin yeni Moraccon Blue ve yeni Platinum Gray renk seçenekleri olacak. Akıllı telefon modellerinin satış fiyatları bilgisi ise hala bilinmiyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here