Belirtilen akıllı telefon modeline göre LG V40 Güney Kore kullanıcıları için Mart ayı güvenlik güncellemesi yayımlandı. Yayımlanan yeni güncellemeyle birlikte güvenlik tarafı sağlama alınırken birkaç yenilik de beraberinde sunuldu.

LG V40 Güney Kore Mart Ayı Güncellemesi

Güncellemenin detaylarına bakıldığında güvenlik tarafı için oluşturulduğu belirtiliyor. Güvenliğin yanı sıra akıllı telefon modelinin birkaç özelliğe daha kavuşacağı bilgiler arasında yer alıyor. Güncelleme LMV409N modellerine verilirken bu model için Android 9.0 Pie Beta güncellemesinin bilgisi de paylaşıldı. Akıllı telefon için hazırlanan Pie Beta güncellemesi LMV409N-V19a-LGU-KR-MAR-29-2019+0 versiyonu ile sunulacak. Yeni sunulan güvenlik güncelleme paketi ise model için V11a versiyonu ile dağıtıldı.

Güncellemeyle Gelen Yenilikler

 1. Audi A7 araçlarıyla gelişmiş çağrı bağlantısı uyumluluğu.
 2. Takvim uygulamasında aylık widget’ı kullanırken, gelecek aya kadar gitmeyen hata olgusu iyileştirildi.
 3. Talkback açıkken taşıyıcı adının art arda işlem yapmasıyla ilgili hata düzeltildi.
 4. Google Güvenlik Güncellemesi cep telefonu güvenliğini arttırıyor.
 • Android sürümü: 8.1 Oreo
 • Yazılım Sürümü: LMV409N11a
 • Android Güvenlik Yaması: 1 Mart 2019
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapım NumarasıOPR1.170623.032
 • Dosya Boyutu:
 • KDZ İndirme Linki:

LG V40 Güney Kore Mart Ayı Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon modeline sahip olan kullanıcılar, telefonlarında Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip ederek OTA yöntemiyle güncelleme yapabilir.

  [H850TR] LG G5 V20k İyileştirme Güncellemesi Yayımlandı

Bu güncelleme yöntemiyle yeni yazılım paketine kavuşamayanlar, bilgisayar üzerinden firmanın sağlamış olduğu ve hem güncelleme hem de yedekleme programı olan LG Bridge ile güncellemeyi yapabilir. Bu programla ilgili tüm bilgilere ve dosyalara ulaşmak için buraya tıklayın.

Her iki yöntemle de güncellemeyi alamayan kullanıcılar, son olarak yine LG firmasının sağlamış olduğu ve manuel yükleme programı olarak nitelendirilen LG UP yardıma koşuyor. Bu program sayesinde güncellemenin KDZ dosyası indirilip akıllı telefona kolaylıkla yüklenebiliyor. LG UP ile ilgili tüm bilgiler için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Telefonun internet bağlantısını kontrol edin. Güncellemeyi Mobil Veri ile yapmak, akıllı telefonunuzda bulunan kontörleri harcayabilir ya da faturalı hatlarda paket aşımı sonrası ek ücretlendirme yansıyabilir.
 2. Güncellemeyi yapmak isteyen kullanıcılar, hangi yöntem olursa olsun telefonun şarjının en az %50 seviyesinde olmasına özen gösterin.
 3. Güncelleme sonrası oluşabilecek yazılımsal hatalara karşı önlem olması için hard reset atabilirsiniz. Telefonunuza nasıl hard reset atılacağını öğrenmek için buraya tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here