LG V40 ThinQ Android 10 Güncellemesi Başladı!

0
376

Piyasaya çıkışının ardından tasarım ve performans anlamında oldukça beğeni kazanan akıllı telefon modeli LG V40 ThinQ Android 10 güncellemesine kavuşuyor. Akıllı telefonun güncellemesine Güney Kore üzerinden start verildi.

LG V40 ThinQ Android 10 Güncellemesi

Yeni dağıtılan güncellemeyle birlikte LG V40 Thinq kullanıcıları yeni işletim sistemine sahip oluyor. Güney Kore merkezinden dağıtımı şimdiden Amerika bölgesinde T-Mobile modellerine dağıtılmaya başlandı. Dağıtılan yeni güncelleme, belirlenen akıllı telefon modellerine OTA yolu üzeriyle dağıtılıyor. Böylelikle güncelleme sonrası akıllı telefonlar Android 10 işletim sistemine yükseltiliyor ve V30b versiyonuna sahip oluyor. Telefon modellerinin Android Güvenlik Yaması ise 1 Nisan 2020 olarak güncelleniyor.

 • Android sürümü: 10.0 Q
 • Yazılım Sürümü: LMV405UA30b
 • Kernel Sürüm: 4.9.193
 • Yapım Numarası: QK1.191222.02
 • Güvenlik Yaması: 01.04.2020
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.AT.4.0.c2.9-00088-SDM845_GEN_PACK-1
 • Dosya Boyutu:1.5 GB (OTA)
 • KDZ Dosyası: (eklenecek)

LG V40 ThinQ Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon modeline sahip olan kullanıcılar, telefonlarında Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip ederek OTA yöntemiyle güncelleme yapabilir.

Bu güncelleme yöntemiyle yeni yazılım paketine kavuşamayanlar, bilgisayar üzerinden firmanın sağlamış olduğu ve hem güncelleme hem de yedekleme programı olan LG Bridge ile güncellemeyi yapabilir. Bu programla ilgili tüm bilgilere ve dosyalara ulaşmak için buraya tıklayın.

  LG G3 Android Nougat 7.0 AOSP Rom Yükleme Rehberi [AT&T]

Her iki yöntemle de güncellemeyi alamayan kullanıcılar, son olarak yine LG firmasının sağlamış olduğu ve manuel yükleme programı olarak nitelendirilen LG UP yardıma koşuyor. Bu program sayesinde güncellemenin KDZ dosyası indirilip akıllı telefona kolaylıkla yüklenebiliyor. LG UP ile ilgili tüm bilgiler için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Telefonun internet bağlantısını kontrol edin. Güncellemeyi Mobil Veri ile yapmak, akıllı telefonunuzda bulunan kontörleri harcayabilir ya da faturalı hatlarda paket aşımı sonrası faturanıza ek ücretlendirme olarak yansıyabilir.
 2. Güncellemeyi yapmak isteyen kullanıcılar, güncellemeyi yaptığınız yöntem hangisi olursa olsun telefonun şarjının en az %50 seviyesinde olmasına özen gösterin.
 3. Güncelleme sonrası oluşabilecek yazılımsal hatalara karşı önlem olması için hard reset atabilirsiniz. Telefonunuza nasıl hard reset atılacağını öğrenmek için buraya tıklayın. Hard reset işlemini gerçekleştirmeden önce mutlaka yedekleme yapmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here