Güney Koreli firmanın geçen sene çıkarmış olduğu amiral gemisi akıllı telefonu LG V40 ThinQ ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Firmanın güncelleme tarafında sunacağı Android 9.0 Pie işletim sistemiyle ilgili açık kaynak kodlarını yayınladığı görüldü. LG V40 ThinQ Android Pie açık kaynak kodları, firmanın resmi kaynak sitesi üzerinden paylaşıldı.

LG V40 ThinQ Android Pie Çekirdek Kodları Yayınlandı

LG V40 Sprint modeliyle ilgili yapılan sızıntıda konunun Android Pie olduğu saptanmıştı. Özellikle 2019 yılının 2.çeyreğinde sunulacak olan Android Pie Beta güncellemesiyle ilgili gelen bilginin ardından firma, resmi kaynak sitesinde LG V40 AT&T ve LG V40 Sprint modellerine ait çekirdek kaynak kodlarını paylaştı. Akıllı telefonla ilgili yapılan çekirdek kodlarının paylaşılmasıyla birlikte hem Beta hem de Final sürüm için çalışmalara başlandı.

  [H850TR] LG G5 V20b Yazılım Güncellemesi Yayımlandı

Paylaşılan açık kaynak kodlarına bakıldığında LMV405UAD ve LMV405UA model numarasına sahip akılı telefonlar için yayınlandığı görülüyor. Üstte belirttiğimiz gibi bu modeller LG V40 AT&T ve LG V40 Sprint modelleri olmaktadır. Güney Kore’de kendi ülkesindeki modeller için şimdiden bu işlemi gerçekleştirmiş olan firma, ilk olarak Amerika bölgesini hedef alıp daha sonra Asya ve Avrupa modellerine yönelim gösterecek.

Firma, yeni 2019 yılı amiral gemisi modeli LG G8 ThinQ ile ilgili de kendi sitesinde Android 9.0 Pie açık kaynak kodu paylaşımında bulunmuştu.

3 YORUMLAR

  1. Ahmet bu lg g6 güncellemesi neden hala gelmedi neden g6 yı umursamıyorlar yetim bi çocuk muamelesi yapıyorlar.
    Sürekli bakıyorum siteye g7 v40 v50 güncelleme var ne bu resmen😕

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here