Güney Kore modellerinden itibaren başlayan Android 9.0 Pie güncellemesi, diğer akıllı telefon modellerine de yanısmaya devam ediyor. LG V40 ThinQ Android Pie güncellemesi ilk olarak Güney Kore modelleri için sağlandı. Daha sonra firma şu an için Amerika modelleri üzerinde dağıtım çalışmalarına devam ediyor.

LG V40 ThinQ Android Pie Güncellemesi

Güney Kore modelleri için dağıtılan Android Pie güncellemesi 1 Haziran 2019 tarihli Android Güvenlik Yaması ile birlikte geliyor. Bunun yanında V409 modellerine 20c versiyonu ile dağıtılan güncelleme OTA üzerinden ve bilgisayar üzerinden aynı anda sunuldu.

 • Android sürümü: 9.0 Pie
 • Yazılım Sürümü: LMV409N20c
 • Android Güvenlik Yaması: 1 Haziran 2019
 • Kernel Sürüm: 3.18.71
 • Yapım NumarasıOPR1.170623.032
 • Dosya Boyutu: 1.4 GB
 • KDZ İndirme Linki: V409N20c_00_LGU_KR_OP_0527.kdz

LG V40 ThinQ Android Pie Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon modeline sahip olan kullanıcılar, telefonlarında Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip ederek OTA yöntemiyle güncelleme yapabilir.

Bu güncelleme yöntemiyle yeni yazılım paketine kavuşamayanlar, bilgisayar üzerinden firmanın sağlamış olduğu ve hem güncelleme hem de yedeklemeprogramı olan LG Bridge ile güncellemeyi yapabilir. Bu programla ilgili tüm bilgilere ve dosyalara ulaşmak için buraya tıklayın.

  LG V40 ThinQ Avrupa Ocak Ayı Güncellemesi Dağıtıldı

Her iki yöntemle de güncellemeyi alamayan kullanıcılar, son olarak yine LGfirmasının sağlamış olduğu ve manuel yükleme programı olarak nitelendirilen LG UP yardıma koşuyor. Bu program sayesinde güncellemenin KDZ dosyası indirilip akıllı telefona kolaylıkla yüklenebiliyor. LG UP ile ilgili tüm bilgiler için burayatıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Telefonun internet bağlantısını kontrol edin. Güncellemeyi Mobil Veri ile yapmak, akıllı telefonunuzda bulunan kontörleri harcayabilir ya da faturalı hatlarda paket aşımı sonrası ek ücretlendirme yansıyabilir.
 2. Güncellemeyi yapmak isteyen kullanıcılar, hangi yöntem olursa olsun telefonun şarjının en az %50 seviyesinde olmasına özen gösterin.
 3. Güncelleme sonrası oluşabilecek yazılımsal hatalara karşı önlem olması için hard reset atabilirsiniz. Telefonunuza nasıl hard reset atılacağını öğrenmek için buraya tıklayın.

2 YORUMLAR

  • Henüz bir bilgimiz yok. Avrupa ülkelerine dağıtım gerçekleştirildi, Türkiye modeline de kısa sürede dağıtılacağını düşünüyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here