2018 yılında gerçekleştirilen IFA etkinliğinden sonra tanıtılan amiral gemisi model LG V40 ThinQ ile ilgili kamera performans testi sonuçlandı. LG G7 ThinQ amiral gemisinin aldığı puana fark atan LG V40 ThinQ DxOMark puanı herkesi oldukça şaşırttı.

LG V40 ThinQ DxOMark Puanı Muhteşem

Yeni açıklanan resmi sonuçla birlikte LG V40 ThinQ DxOMark puanı açıklanmış oldu. Oldukça yüksek bir sonuç alan amiral gemisi modelin LG G7 ThinQ’ye göre çok iyi bir performans sergilediği paylaşılan belgelerle gözler önüne seriliyor.

Kamera özelliklerine baktığımızda LG V40 ThinQ toplamda 5 kamera ile geliyor. Kamera sayısıyla ilgi çeken akıllı telefonun bu kamera performansları da oldukça ilgi çekecek. Arka tarafta 3 arka kamera bulunduran telefonun ön kamerasında 2 selfie kamerası bulunuyor.

Arka taraftaki kameraların çözünürlükleri sırasıyla 12+16+12 MP ile gelirken ön kameraları ise 8+8 MP çözünürlüğünde geliyor. Arka kamerada 12 MP çözünürlüklü ilk lens, ana kamera görevi görürken bizlere f1.5 diyafram açıklığı, 27 mm lens çapı, OIS ve çift PDAF desteği sunuyor. İkinci kamera 16 MP çözünürlüklü olurken akıllı telefon, bu lensinden geniş açı özelliğini kullanmamızı sağlıyor. Lensin diyafram açıklığı f1.9 olurken açı olarak bizlere 125 derecelik bir genişlik sunuyor. Son arka kamerası da 12 MP olan akıllı telefon, bu lensiyle Telephoto özelliğinde fotoğraflar çekmemizi sağlıyor. Bu lensiyle 3x optik zoom yapabilen akıllı telefonun lensi f2.4 diyafram açıklığıyla gelirken OIS ve PDAF desteğini de eksik etmiyor.

Ön kameralarının ikis de 8 MP olan akıllı telefonun ilk ön kamerası ana selfie kamerası olup f1.7 diyafram açıklığı sunarak düşük ışıkta iyi fotoğraflar çekmemizi sağlıyor. 2.selfie kamerası da f1.9 diyafram açıklığı sunarak selfie çekimlerinde daha çok kişinin kadraja sığmasını ve geniş alanı çekmemize yardımcı oluyor.

  LG G6'nin Çıkış Tarihi Beklenenden Daha Erken Olabilir

LG V40 ThinQ DxOMark puanına bakıldığında akıllı telefon, kamera fotoğraf çekiminden 96 puan alırken kamera video çekiminden 87 puan alıyor. Aşağıda yer alan resimde akıllı telefonun kamera fotoğraf çekimi ve kamera video çekimi özelliklerinde kaç puan aldığı tek tek belirtilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here