Serinin en yeni amiral gemisi akıllı telefonu olan LG V50 ThinQ, geçtiğimiz günlerde yapılan yazılım dağıtımıyla birlikte Android Q Beta güncellemesine kavuştu. Yeni güncelleme, ilk etapta sadece Güney Kore modellerine dağıtıldı. LG V50 ThinQ Android 10 Beta yazılımı, şanslı kullanıcılar için OTA üzerinden verildi.

LG V50 ThinQ Android 10 Beta Güncellemesi

Dağıtılan güncellemenin detaylarına baktığımızda Beta sürüm olarak karşımıza çıkan yazılımın Güney Kore modelleriyle sınırlı olduğunu görüyoruz. Yazılımın tam aşama olarak 2019 yılının son ayı veya 2020 yılının ilk ayında hazırlanıp kullanıcılarla buluşturulacak. Güncellemenin detaylarında yeni sürümün LMV500NAT-V19c-LGU-KR-OCT-16-2019+0.up olarak sunulduğu yazılım bilgilerinde görülüyor.

Yazılımın getirdiği yeniliklerden biri ise Android 10 sürümüyle özelleşmiş olan karanlık mod oluyor. Bu mod sayesinde kullanıcılar, akıllı telefon kullanımında parlaklık ve ekran kontrastı gücünden faydalanarak batarya üzerinden daha fazla performans elde edecek. Bunun haricinde çeşitli animasyonlar ve akıcı bir arayüzle gelen güncelleme, iPhone modellerinde olan özelliği de barındırarak ekranı daha fazla kullanabilecek.

  LG Q6 Oreo Güncellemesi Güney Kore'de Başladı

Daha stabil bir kullanım sağlayacak olan Android 10 yazılımının şu an Beta sürümü ile birlikte çok iyi performans verdiği söyleniyor. Özellikle arayüzün değişmesi ve farklı özelliklerin gelmesi kullanıcıları sevindiriyor. Kısa sürede Beta sürümün diğer modellere de dağıtılması planlanıyor. Sıradaki bölge, Güney Koreli teknoloji devi tarafından Avrupa kıtası olarak belirtiliyor.

Android 10 Beta Ekran Görüntüleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here