LG X Serisi Akıllı Telefonlar UX5.0 Arayüzü inceleme

0
748

Geçtiğimiz haftalarda X serisinden ard arda modeller çıkaran LG firması bu modeller ile birlikte orta ve giriş segmentine hitap etmek istiyor. X serisi ile ilgili resmi YouTube kanalından video yayımlayan LG, videoda X serisindeki yüklü olan LG G5 ile çıkarılan UX 5.0 arayüzünü tanıtıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=OqUV4abcWSU

LG X Serisi UX 5.0 Arayüzü

Videoda UX 5.0‘ın uygulama çekmecesi olmadığı dikkatleri üzerine çekiyor. RAM ve hızlılık açısından uygulama çekmecesinin gereksiz görülmesi Android 7.0 Nougat güncellemesini alacak olan tüm cihazlarda kaldırılması bekleniyor.

Kamera kısmında modlarla birlikte videoya efekt verebilme özelliği UX 5.0‘ın desteği ile getirilmiş ve bu efektlerle fotoğraf çekimi de sağlanmış. Uygulamalar konusunda ise LG, UX 5.0 ile gelen bir uygulamasıyla birlikte sistemden sildiğimiz programları 24 saat içinde geri yüklememizi sağlıyor. Böylelikle yanlışlıkla sildiğimiz sistem dosyalarını veya sildikten sonra pişman olup geri almak istediğimiz programları 24 saat içinde geri alma olanağımız UX 5.0 ile artık mümkün hale geliyor.

  LG Android 10 Alacak Akıllı Telefonlar Listesi

UX 5.0 ile gelen bir diğer önemli özellik ise yedeklemedir. Yedekleme de iki telefonu birbirine yapıştırdıktan sonra iki akıllı telefon birbirini algılıyor ve yedekleme iki telefon arasında geçiş yapıyor. Bu UX 5.0 arayüzünün desteği ile bilgisayara yedek alıp o yedeği atacağımız telefonu bilgisayara bağlayıp yedeği bilgisayardan işlemleri de hayatımızdan gidiyor.

UX 5.0 Arayüzü LG X Serisi akıllı telefonları X Screen, X Cam, X Power, X Style, X Max ve X Mach modellerinde kullanılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here