LG firmasının bir diğer yeni akıllı telefon modeli LG X2 2018 oluyor. Yapılan lansmanda LG X5 2018 modeliyle birlikte tanıtılan modelin giriş seviyesi bir model olduğu teknik özelliklerince anlaşılıyor. LG X5 modeline göre daha compact bir yapıda karşımıza çıkacak olan modelin teknik detayları dikkat çekiyor.

LG X2 2018 Teknik Özellikleri

Yeni akıllı telefon modeli LG X2 2018 tanıtıldı. Tanıtımda birçok detayı ortaya çıkan modelin teknik özellikleri de belli oldu. henüz resmi satışı yapılmayan akıllı telefonun ayırıcı özelliği ise işlemcisi oluyor.

Akıllı telefonun teknik özelliklerine değinecek olursak ekran tarafında compact bir yapı bizi karşılıyor. Yeni LG X2 modelinde 5.0 inç büyüklüğünde bir ekran yer alıyor. Bu ekran, giriş seviyesi bir model olmasıyla birlikte bizlere 1280 x 720p (HD) çözünürlük sunuyor. İşlemci tarafında ayırt edici bir özelliği bulunan modelin Qualcomm Snapdragon 425 çipseti ile geldiği görülüyor. Ağabey modeli rolünde görünen LG X5 modelinin ise çipsetinde MediaTek MT6750 yer alıyordu. Strateji olarak düşünülen bu çipset oyununun yanı sıra akıllı telefonda tıpkı X5 modelinde olduğu gibi 2 GB RAM ve 32 GB depolama birimleri yer alıyor.

  BİM'den LG Ph1 Bluetooth Hoparlör Kampanyası

Kamera tarafında teknik özellikler detaylarında bir tık önde olan LG X2 modelinin 13 MP çözünürlüklü arka ve 5 MP çözünürlüklü selfie kamerası ile geldiği görülüyor. LG X5 modelinin 3 MP çözünürlüklü selfie kamerası sunması ve X2 modelinin küçük model olmasına karşılık 5 MP çözünürlüklü selfie kamerası ile gelmesi kafaları biraz karıştırmıyor değil.

Bu özelliklerin yanı sıra X2 2018 modelinde 2410 mAh büyüklüğünde bir batarya yer alıyor. Batarya tarafında günü zor kurtarabileceği düşünülen telefonun işletim sistemi tarafında Android 7.0 Nougat ile kutudan çıkacağı bilgileri birçok kaynakta yer alıyor.

LG X2 2018 Fiyatı

Yeni akıllı telefon modeli X2 2018, lansman sonrası öğrenilen bilgilerle piyasaya yaklaşık 185$ fiyat etiketine sahip olarak çıkacak. Bu bilgilerle yeni akıllı telefonun ülkemizdeki değerinin ise tahmini olarak 900-1000 lira bandında olabileceği düşünülüyor. Kaynaklar tarafından paylaşılan başka bir bilgiye göre akıllı telefonun satışları yılın 3.çeyreğinde başlayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here