LG X5 2018 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

0
317

Firmanın X serisindeki yeni akıllı telefonlarından LG X5 2018 ile ilgili bilgiler sızdırıldı. Giriş seviyesi akıllı telefon modeli olan X5 için teknik özellikler ve fiyat konusunda her şey biliniyor. Yeni yeni tanıtılan X5 modelinin tüm teknik özelliklerini ve fiyatını paylaşıyoruz.

LG X5 2018 Teknik Özellikleri

LG firmasının yeni çıkarmış olduğu LG X5 2018 isimli yeni akıllı telefonu tanıtıldı. Teknik özelliklerine detaylıca bakıldığında akıllı telefonun X serisinde yer alan giriş seviyesi bir akıllı telefon olduğu görülüyor. Yapılan lansmanla birlikte birçok şeyi belli olan yeni telefonun teknik özellikleri de biliniyor.

Akıllı telefonun teknik özelliklerine bakıldığında ekran tarafında 5.5 inç büyüklüğünde büyük bir ekran bizleri karşılıyor. Giriş seviyesi olmasıyla birlikte çözünürlüğü düşük olan telefonun 1280 x 720p (HD) çözünürlük sunduğu görülüyor. Akıllı telefonlarında genellikle Qualcomm Snapdragon serisi işlemci kullanan firmanın bu modelde MediaTek MT6750 çipsetine yer verdiği görülüyor. Bu işlemciyi daha önce LG Q7 ailesinde kullanan firma, X5 2018 modelinde 2 GB RAM ve 32 GB depolama kapasitelerine yer veriyor.

Kamera özelliklerine bakıldığında her iki tarafta da tek kamera ile gelen modelin arka kamerası 13 MP çözünürlük sağlıyor. Burada biraz eleştiri odağı olması muhtemel firmanın yeni modelinde kullandığı ön kamera ise 3 MP çözünürlük değeri sunuyor. Her şeyin megapixel değeri olmaması ile birlikte 3 MP çözünürlüğün de yetebilecek olması akıllardan çıkmaması gerekiyor.

  Youtube Go ile internetsiz Video izleme Dönemi Geliyor!

Bu özellikler haricinde akıllı telefonun batarya tarafında oldukça güçlü olduğu ve günü rahat bir şekilde çıkarabileceği düşünülüyor. Paylaşılan teknik detaylara bakıldığında akıllı telefonda 4500 mAh büyüklüğünde bir batarya bulunuyor. Birçok kaynakta yer alan bilgiye göre akıllı telefonun Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile çıkacağı söyleniyor. Bu kaynaklar haricinde bazı forumlarda ise LG X5 2018 modelinin kutudan Android 8.0 Oreo işletim sistemi ile çıkacağı bilgisi paylaşılıyor.

LG X5 2018 Fiyatı

Yeni akıllı telefon modeli LG X5‘in teknik özelliklerinin yanı sıra fiyatı da biliniyor. Ülkemiz için fiyatı kesin olmayan modelle ilgili bir tahmin yapılabiliyor. Yeni piyasaya çıkarılan akıllı telefonun satış fiyatı yaklaşık 280$ olarak belirtiliyor. Bu rakamlarla ülkemiz için bir fiyat çıkarıldığında vergilerle birlikte 1400 lira bandında satışa sunulabileceği tahmin ediliyor. Akıllı telefonun satışı piyasada sadece Siyah renk olarak yapılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here