LG’de Müziği Zil Sesi Yapma Ayarları Nelerdir?

5
9020

Birçok akıllı telefonda olduğu gibi LG akıllı telefonlarında da zil sesleri LG tarafından belirlenmiş olan varsayılan zil sesleri olarak biliniyor. Tabi ki tek bir seçenek değil birçok seçenek içerisinde kullanıcılar sadece seçim yaparak varsayılan zil seslerini de değiştirebiliyor. LG akıllı telefonlarda sadece ses menülerini kullanarak bu şekilde varsayılan zil seslerini, yine sunulan zil sesleri içerisinden değiştirebiliyorsunuz. Fakat bunun dışında LG’de Müziği Zil Sesi Yapma imkanı da mümkün. Kullanıcılar telefonlarında yüklü olan müzikleri de doğrudan zil sesi olarak kullanabiliyor. Peki LG’de Müziği Zil Sesi Yapma ayarları neler?

LG’de Müziği Zil Sesi Yapma Ayarları

LG’de Müziği Zil Sesi Yapma işleminde öncelikle yapmak istediğiniz zil sesinin telefonda yüklü olması gerektiğini belirtelim. Ayarlara geçmeden önce mutlaka zil sesi yapmak istediğiniz müziği telefona aktarmış olmanız gerekiyor. Ardından yapacağınız işlemler ise şöyle;

 • Uygulama menüsünden “ayarlara” giriş yapıyoruz.
 • Ayarlar kısmından ise “ses ve bildirim” sekmesine giriş yapıyoruz.
 • Ses ve Bildirim menüsüne girdiğinizde karşınıza gelen sekmeler içerisinden “Zil” kısmına girmeniz gerekiyor.
  Kış Aylarında Telefonlarda Yaşanan Aşırı Isınma ve Şarj Sorunu

LG’de Müziği Zil Sesi Yapma

 • Zil sekmesine girdiğiniz zaman karşınıza gelen ekranda yeni bir ses eklemek için sağ üst menüde yer alan “+” simgesini göreceksiniz. LG’de Müziği Zil Sesi Yapma işlemi için bu kısımda “+” yani ekleme simgesine tıklamanız gerekiyor.
 • Bu aşamadan sonrası oldukça önemli. “+” yani ekleme simgesine tıkladığınızda varsayılan uygulama seçimi yapmadıysanız bir ses birde Google play bölümünün geldiğini göreceksiniz. Buradan yüklediğimiz müzik dosyasını öne çıkarmak için “Ses” sekmesine tıklıyoruz.

LG’de Müziği Zil Sesi Yapma

 • Bu menüye tıkladığınızda LG’de Müziği Zil Sesi Yapma işlemi için yüklediğiniz müziği bu ekran üzerinden seçmeniz gerekiyor.
 • Zil sesi yapmak istediğiniz müziği seçtikten sonra ayarları kayıt ederek çıkış yapmanız yeterli. Tüm bu işlemlerden sonra artık LG’de Müziği Zil Sesi Yapma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.
 • Zil sesini tekrar değiştirmek istediğinizde yine aynı işlemleri kullanarak başka bir müzik dosyasını zil sesi olarak belirleyebilirsiniz. Yapacağınız işlemler bu kadar ile sınırlı. Tekrar varsayılan zir sesine dönmek isterseniz bu kez ekleme menüsüne girmeden varolan zil seslerinden seçim yapmanız da yeterli olacaktır. Seçim size kalmış.

5 YORUMLAR

 1. Merhaba benim de aynı sorun var. + tuşuna basınca beyaz ekran çıkıyor. Altta iptal ve tamam yazıyor ama bir şey olmuyor. Müzikleri mi alarm sesi nasıl yapabilirim.

 2. + İŞARETİNE TIKLAYINCA YANLIŞLIKLA SES SEÇENEĞİNİ DEĞİL DE GOOGLE PLAY SEÇENEĞİNİ SEÇERSEK BEYaz boş ekran çıkıyo nasıl başa gelip ses seçeneğini seçeriz

  • Merhaba benim de aynı sorun var. + tuşuna basınca beyaz ekran çıkıyor. Altta iptal ve tamam yazıyor ama bir şey olmuyor. Müzikleri mi alarm sesi nasıl yapabilirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here