LG’den Katlanabilir Ekran Teknolojisi Geliyor!

0
656

Geçtiğimiz günlerde sitemizde paylaştığımız haberde LG’nin kendi yapısı altında köklü bir değişikliğe gittiğini değinmiştik. Bu değişiklik hem satış rakamları hem de telefonlarla ilgili sıkıntılar yüzünden olduğu belirtildi. Bu köklü değişikliğe start verildikten sonra LG yetkilileri adımlarını çoğaltmaya ve hızlandırmaya başladı.

Sıkça bahsedilen katlanabilir ekran teknolojisi Samsung ile LG arasında gidip geliyordu. Tayvan’da katlanabilir televizyon tanıtımı yapan LG bu sefer akıllı telefonları için katlanabilir ekran teknolojisini devreye soktu.

Waterloo firması tabanı altında çalışacak olan LG yetkilileri, katlanabilir ekran teknolojisin de IGNIS Innovation teknolojisini kullanacak. Bu teknoloji ile birlikte LG yetkilileri OLED ekran üreterek katlanabilir ekran teknolojisini üretecek. IGNIS, 2000 yılında Ignis Waterloo profesörü Arokia Nathan Üniversitesi tarafından kuruldu ve doktor öğrencisi olan Reza Chaji tarafından geliştirildi.

  LG G6'nın Avrupa Fiyatı Belli Oldu

OLED ekranın ne kadar değerli olduğunu da belirten önemli unsur ise Apple’dır. Apple’ın tüm akıllı telefonlarında 2018 yılına kadar OLED ekran kullanacağı belirtildi. LG CEO’su Peter MonsbergerLG ekranları OLED ekran teknolojisi ile bir dünya lideri haline geldi ve LG’ye heyecan kattı.” diyerek OLED ekranın önemini vurguladı.

LG CEO’su Peter Monsberger, bu OLED ekran teknolojisinin 2020 yılına kadar 20 milyar dolar gibi yüksek bir bütçeye ulaşacağını tahmin ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here