CES, elektronik yenilikçilerinin en son teknolojilerini tanıtmaları için yılın en büyük etkinliklerinden birini gerçekleştirmişti. LG, bir çok dev 8K TV’yle Las Vegas’ta düzenlenen CES 2019’a sergilendi.

LG’nin CES‘te sergilenen yeniliklerinin bir bölümünü tanıttığı bir basın açıklamasında, şirketin önceden var olan TV setlerindeki yeni gelişmelerle ilgili ayrıntıları içermekteydi. LG TV‘lerin içeriğinin, izleyicinin bulunduğu odadan bağımsız olarak en iyi şekilde görünmesini ve ses çıkarmasını sağlayacak “derin öğrenme algoritması” olan yeni LG ThinQ AI‘nin piyasaya sürülmesinin yanı sıra. LG‘nin yeni setlerinde kullanılan Alpha 9 Gen 2 işlemci tarafından desteklenen ThinQ AI, “içerik kaynağı kalitesini tanıyor ve en iyi görsel çıktı için en iyi yükseltme yöntemini belirliyor” açıklamasında bulundu.

Ek özellikleri, TV‘nin bulunduğu odanın koşullarını akıllıca belirlemek için TV‘nin ortam ışık sensörünü kullanarak ve ekran parlaklığını buna göre ayarlamak olacaktır. Bu süreçte, ThinQ AI ayrıca sahnelerin ve görüntülerin mükemmel netliğini sağlamak için HDR içeriğinin gösterimini de iyileştiriyor. ThinQ AI‘in video rafine etme kalitesinin yanı sıra, sihrini televizyonların ses kalitesinde de sağlayabiliyor. Bunlardan biri izleyiciye 5.1 surround ses sağlamak için iki kanallı sesin karıştırılmasını içeriyor.

  Telefon Ekranı LG webOS Smart TV'ye nasıl aktarılır?

Alpha 9 Gen 2 ve ThinQ, LG’nin en yeni modellerinede dahil edildi ve bu özellikleri 88 inç 8K Z9 OLED TV ve 75 inç 8K LCD TV (model SM99) olarak alan TV’ler arasında dikkat çekiyor. LG, kendi algoritmasının yanında, Amazon ile ortaklığını 2019 yılında da sürdürecek ve tüm ThinQ modelleri Amazon’un Alexa‘sını destekleyecek nitelikte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here