LG’nin Yeni Akıllısı LG U Tanıtıldı!

- Advertisement -

LG yeni akıllı telefonunu bugün Güney Kore’de basın mensuplarına tanıttı. Google için ürettiği Nexus 5x ile tasarım konusunda benzerlik gösteren LG U şimdilik sadece Güney Kore‘de satışa sunulacak.

LG U akıllı telefonun ön tasarımı, Nexus 5X modeli ile neredeyse aynı olduğunu söyleyebiliriz. LG U modeli donanım konusunda Nexus 5X akıllı telefonunun gerisinde kalıyor.1477644175_lg-u-2

LG U Teknik Özellikleri

- Advertisement -

Nexus 5X modelinde olduğu gibi LG U, 5.2 inç 1080P ekran, 2 GB RAM, 32 GB dahili hafıza özellikleri bulunuyor. LG U 136 gram ve 147 x 72.6 x 7.9 mm boyutlarında özelliklere sahip. Sekiz çekirdekli 1.14 ghz (muhtemelen Snapdragon 4xx)  işlemci tipine sahip. LG U batarya konusunda da oldukça iddaalı bir pile sahip, 3.000 mAh kapasiteli bataryası ile satışa sunulacak.

  LG “Deep Learning” Teknolojisiyle Akıllanıyor

1477644166_lg-u-1

Kamera özelliklerine baktığımız zaman ön yüzünde 8 mega piksel bir kamera kullanılırken, ana kamerasında 13 mega piksel kamera mevcut. Android Marshmallow ile yüklü olarak satışa sunulacak telefon Siyah, Beyaz ve Pembe olmak üzere üç farklı renkte raflarda yerini alacak.

İlk olarak kendi memleketi Güney Kore’de satışa sunulacak telefon 340 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.

- Advertisement -
Kerim Onaylar
LGDestek.NET Kurucusu ve aynı zamanda LG Kullanıcıları için içerik üreten yazar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here