Yeni güvenlik güncellemesi LG Q6 M700N EUR modelleri için yayınlandı. Birkaç ay önce ortaya çıkan Meltdown ve Spectre açıkları için önlem alan firmalardan biri olan LG, yeni güncellemeyle M700N modellerine LG Q6 V10y güvenlik güncellemesini yayınladı. Yeni güncellemenin içeriğinde Android güvenik yaması, performans ve işlevsellik optimizeleri haricinde önemli bir bilgi yer almıyor.

LG Q6 V10y Yazılım Güncellemesi

LG Q6 V10y versiyonuna sahip yazılım güncellemesi, LG Q6 M700N modeli için sağlanıyor ve OTA üzerinden dağıtılmaya başlandı. Yeni güncellemenin içeriğine bakıldığında güvenlik açıkları, Android güvenlik yamasının 1 Ocak 2018 tarihine güncellenmesi ve performans-işlevsellik optimizeleri yapıldığı belirtiliyor.

 • Android sürümü: 7.1.1 Nougat
 • Yazılım Sürümü: M700N10y
 • Kernel Sürüm: 3.18.31
 • Yapın Numarası: NRD90U
 • Güvenlik Yaması: 01.01.2018
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.TH.2.0.1c3.1-00018-M8996FAAAANAZM-1.115847.1.1
 • Dosya Boyutu:
 • KDZ Dosyası: M700N10y_00_OPEN_EU_OP_1113.kdz

LG Q6 V10y Güvenlik Güncellemesi Nasıl Yapılır?

LG Q6 modellerinde güncelleme yapmak için telefona uyumlu bilgisayar programı olan ve yazılım güncelleme/yedekleme işlemleri için kullanılabilen LG Bridge programı alternatif olarak seçilebilir. Bilgisayar üzerinden gelen güncellemeyi LG Bridge ile yapmak için buraya tıklayarak programın nasıl kullanıldığını öğrenebilir ve bilgisayarınıza indirip kullanabilirsiniz.

  LG G5 H850 EUR Kasım Ayı Güvenlik Güncellemesi Verildi

Güncellemeyi bilgisayar üzerinden LG Bridge ile yapmak istemeyen kullanıcılar, güncellemenin OTA üzerinden gelmesini beklemeleri gerekmektedir. Yeni güncelleme OTA üzerinden sağlandığında telefonun Ayarlar – Genel – Telefon Hakkında – Güncelleme Merkezi – Yazılım Güncellemesi adımlarını takip edip kontrol yapın.

İlk iki aşama ile güncellemeye ulaşamayan kullanıcıların manuel güncelleme programı olan LG UP ile yükleme yapmaları mümkündür. Yeni güncellemenin KDZ dosyasını indirip LG UP rehberi ile güncelleme yapabilirsiniz. LG UP ile yükleme yapmak için buraya tıklayın.

Güncelleme yapmadan önce;

 1. Telefonunuzun batarya seviyesinin en az %50 olmasına özen gösterin.
 2. Telefon üzerinden güncelleme yapacak kullanıcılar, güncellemeyi Wi-Fi veya Mobil Veri ile yapıp yapmadığını kontrol etsin. Mobil veri ile yapılan güncellemelerde paket aşımı olup ücretlendirme oluşabilir.
 3. Bilgisayar üzerinden güncelleme yapacak kullanıcılar, telefona ait sürücülerin bilgisayarda yüklü olduğundan emin olsun. LG Bridge ile güncelleme yapmadan önce her ihtimale karşı yedek almayı unutmayın.
 4. Manuel kurulum aracı kullanarak güncelleme yapmak isteyenler doğru KDZ dosyasını indirdiklerinden emin olsun. LG UP ile manuel kurulum öncesi her ihtimale karşı yedek almayı unutmayın.

5 YORUMLAR

 1. Lg Q6 marka telefonum whatsapp üzerinden video kaydı yaparken video kalitesi düzgün görünüyor. Ancak kaydı bitirdiğim zaman görüntü kalitesi aşırı derecede bozuluyor. Güncellemeleri kontrol ettim telefonu sıfırladım whatsapp ı sildim yeniden yükledim bu sorunu nasıl düzeltebilirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here