[M700Y] LG Q6 V10h İyileştirme Güncellemesi Yayımlandı

17
828

LG Q6 M700Y modelleri için yeni iyileştirme güncellemesi dağıtılıyor. Yeni güncellemeyle birlikte LG Q6 V10h iyileştirme güncellemesine sahip oluyor. Birçok amiral gemisinin beklediği Android 8.0 Oreo güncellemesine de kavuşacak olan modelin altyapı hazırlıkları yapılıyor. Firma tarafından yayımlanan güncellemede iyileştirmelerin yanı sıra güvenlik açıklıklarına karşı güvenlik yaması da güncelleştirilmiş oluyor.

LG Q6 V10h İyileştirme Güncellemesi

Yeni iyileştirme güncellemesiyle birlikte LG Q6 V10h yazılımına sahip oluyor. Ülkemiz modelleri için yayımlanan güncellemede performans ve işlevsellik yenilikleri haricinde Android Güvenlik Yambası güncellemeside paket içerisinde yer alıyor. Güney Koreli firmanın açmış olduğu LG Global Yazılım Güncelleme Merkezi ile birlikte güncelleme politikasını hızlandırdığı bu ve bunun gibi güncellemelerle fark ediliyor.

 • Android sürümü: 7.1.1 Nougat
 • Yazılım Sürümü: M700Y10h
 • Kernel Sürüm: 3.18.31
 • Yapım Numarası: NMF26X
 • Güvenlik Yaması: 01.04.2018
 • Ana Bant Sürümü: MPSS.TA.2.3.c4-00032-8940_GEN_PACK-2
 • Dosya Boyutu: 963 MB (OTA Boyutu)
 • KDZ Dosyası: M700Y10h_00_OPEN_TR_OP_0316.kdz

LG Q6 V10h İyileştirme Güncellemesi Nasıl Yapılır?

LG Q6 M700Y modelinize gelen iyileştirme güncellemesini gerçekleştirmek için firmanın sağlamış olduğu OTA (Over The Air) üzerinden güncellemeyi kontrol edin. Bunun için Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi adımlarını takip edin.

OTA üzerinden kontrol sonrası güncellemeye ulaşamıyorsanız bilgisayar üzerinden güncelleme ve yedekleme programı olan LG Bridge yazılımından yararlanın. Bunun için programı nasıl kullanacağınızı ve nereden indireceğinizi öğrenmek için buraya tıklayın.

Bu iki aşamada da güncellemeyi yapamayan kullanıcılar için son alternatif manuel yükleme olmaktadır. Bunun için LG UP programı ile KDZ yüklemek olacaktır. Yükleme için gerekli olan şeyler, yazı içerisinde verilen KDZ dosyasını indirmek ve LG UP programını bilgisayara indirip kullanmayı öğrenmektir. LG UP programını indirmek için buraya tıklayın.

Güncellemeyi yapmadan önce;

 1. Akıllı telefonunuzun mobil veri ya da Wi-Fi ağına bağlı olup olmadığını kontrol edin. Güncelleme yapıldıktan sonra mobil veri aşımı sonrası faturaya ek ücretlendirme gelebilir.
 2. Akıllı telefonunuzu güncellemeden önce şarj seviyesinin en az %50 ve üzeri olmasına özen gösterin.
 3. Telefona güncellemeyi yaptıktan sonra oluşabilecek yazılımsal hatalara karşı önlem almak için güncelleme sonrası hard reset atmayı unutmayın. Telefona hard reset atmak için buraya tıklayın.

17 YORUMLAR

 1. Lg Q6 marka telefonum whatsapp üzerinden video kaydı yaparken video kalitesi düzgün görünüyor. Ancak kaydı bitirdiğim zaman görüntü kalitesi aşırı derecede bozuluyor. Güncellemeleri kontrol ettim telefonu sıfırladım whatsapp ı sildim yeniden yükledim bu sorunu nasıl düzeltebilirim.

  aynı sorunu bir önce ki güncelleme de yorum olarak dile getirdim kimse ilgilenmedi yine aynı şey söz konusu olacak mı

 2. Degisen hic tek sey var benim algiladigim. Kamerada slefie moduna portre eklemsiler. Baskada bisey yok gibi. 1GB yakin boyutta olan guncellemeden hic birsey cikmadi.

 3. Sadece iyileştirme güncellemesi değil detaylara değinmemişsiniz artık ön kamera ile live focus şeklinde portre fotoğraflar çekebiliyoruz ve yine kamera tarafında yeni bir çekim modu eklenmiştir bunun haricinde sizin de dediğiniz gibi işlevsellik ve performans geliştirmeleri söz konusu olmuştur ??

 4. Hocam hard reset sıkıntı çıkarabilir mi bundan önce g4 stylus kullanıyordum hard reset sonrası servise yollamıştım birde güncelleme yapıp hard reset attıktan sonra telefonda gözle görülür bir fark olurmu performans bakımından?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here