Mobil Veri Kapalı Ama Hattımdan TL Gidiyor Çözümü

10
10590

Son dönemlerde kullanıcıların oldukça şikayetçi oldukları bir konu: “Mobil Veri Kapalı Ama Hattımdan TL Gidiyor.”

Eğer herhangi bir operatörde faturasız hat kullanıyorsanız özellikle dikkat etmenizi öneriyoruz. İnternet paketiniz yoksa; mobil veriniz ve dolaşımda veri kapalı olduğu halde TL’niz gidebilir.” Bunu test etmeden yazmak istemediğimiz için 3 gün boyunca test ettik ve sonuçlarını paylaşıyoruz.

 • Mobil Veri Kapalı Ama Hattımdan TL Gidiyor

20 TL yüklenen bir hatta 48 saat içinde Mobil Veri kapalı olduğu halde tam olarak 12 TL. düşmüştür. Aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü üzere Wi-fi açık ve hattan 1 TL düşülmekte.

 mobil_tl_1mobil_tl_2

Konuyla ilgili operatörle görüşüldüğünde söylenecek şeyleri biliyorsunuz genelde aynı cevabı verirler, “Cihazınızla ilgili bir sorun servisle görüşün cevabı aldık. Telefon görüşmeleri, mail, sosyal medyada müşteri hizmetlerine sorular vs. cevapları değişmedi. “Cihazda sorun var.” cevabından başka bir cevap alınmadık. Haliyle, bu durumda acaba bizim bu telefonlarda görmediğimiz bir ayar mı var? sorusu gelmekte insanın aklına.

  LG Akıllı Telefonlarda Çift Tıklama Sorunu Çözümü

Hattımdan TL Gidiyor İşte ÇÖZÜMÜ!

İlk aklımıza gelen LTE oldu ve tahminimizde doğru çıktı. Telefonun ağ modu 3G’ye alındığında bu paralar yerinde kalmaya başladı. Evet suçlu 4,5G çıktı. Cezasını ise kullanıcılar ödemekte. Şimdi burada sorunlu olan cihaz mı? Yoksa hattı kullanımımıza sunan operatörler mi? Bunun cevabını henüz bulamadık ama takipçisi olacağız.

Şimdi haliyle soruyorsunuz giden paralar ne oldu. Yukarıda bulunan resimde 0Kb harcamaya kesilen 1 TL’ler iade edildi.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi internet paketiniz yoksa ve telefon ağ modu LTE ayarlı ise bu kullanım bilgilerini kontrol edin. Paranız cebinizde kalsın istiyorsanız Ağ modunu 3G ye çekin.

3g_ayar

10 YORUMLAR

 1. Sayın yetkili benim mobil ağlarim wifim tamamen kapali iken cep telefonumdan 12 tl gitti. Operator internet kullanmissiniz diyor oysa ben kullanmadim. Zafer Avkıran ucret iadesini aldim diyor. Benim ne yapmam lazim

 2. Bu gün kaydındaki servise gittim test aşamasında olduğunu söylediler lg5 in ilk versiyonunu bulmaya çalışıyorlar eski haline getirmek için mümkünse Aydın lg servisine lg5 in ilk versiyonunu yani yazılımı göndermenin mumkunmu bir şey dikkatimi çekti güncelleme yapan lg4 sahiplerinin güncelleme den sonra ana kartları yanmış benim sorunum da güncellemelerden dolayı meydana geldi

 3. Bir çözüm yolu da:
  Ayarlar
  Ağlar
  İnternet paylaşımı ve ağlar
  Mobil şebekeler
  Erişim noktası adları
  Seçenekler
  Yeni apn’yi seçip
  İsim ve apn kısmına a yazıp kadetmeniz.
  Son olarak bu APN yi işaretlemeniz.
  Not: Wi-Fi hotspot’a bağlantı gerçekleşmez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here